Porady ślubne:

 


Porady i zwyczaje ślubne / Ślubne zwyczaje / Oryginalny prezent ślubny

Oryginalny prezent ślubny

 

Każda dziewczynka, jeszcze jako małe dziecko w pewnym okresie zaczyna wyobrażać sobie swoją przyszłość, a także widzieć siebie jako przyszłą pannę młodą. Ślub jest takim wydarzeniem w życiu każdego człowieka, który zostawia trwały ślad w pamięci, ale i w sercu aż po grób. Niezależnie od płci, jest to niezwykłe przeżycie, kiedy to dwoje ludzi, niekiedy zupełnie różnych od siebie staje się jednym organizmem, jednością, a ich rodziny się łączą i powiększają z upływem czasu.

 

 

Warto jest więc przypilnować, żeby ten dzień od każdej strony przebiegł wyjątkowo i żeby w przyszłości jeszcze często myślami do niego wracać jako do tego, który był najwspanialszym w życiu. Ta  wyjątkowość tej chwili to wszystko w zasadzie, co się tego dnia dzieje. Są to zaproszeni goście, którzy są nam najbliżsi, rodzina i przyjaciele, muzyka grana na weselu, zwłaszcza ten pierwszy najważniejszy taniec, jedzenie, które musi być przepyszne, wystrój wnętrza sali weselnej, tak by zdjęcia ładnie się prezentowały w albumie pamiątkowym, atmosfera panująca, czyli ciepło, radość i miłość, ale również prezenty ślubne, które tego dnia młoda para otrzymuje.

 

Prezent ślubny to z reguły pieniądze w kopercie, rzeczy codziennego użytku jak ręczniki, kołdry itp., czy też sprzęty rtv i agd (jak chociażby czajnik, robot kuchenny, kuchenka, pralka, telewizor, sprzęt nagłaśniający, komputer, meble do wykończenia, samochód itp.). Pomysłów nie brakuje, warto jednak wykorzystać możliwość i sprawić Młodym coś, co zapamiętają na całe życie, a o czym by nawet nie pomyśleli ot tak. To może być więc obóz przetrwania, który zacieśni więzi małżeńskie poprzez wspólny trud, to może być nauka latania śmigłowcem np., a może to być wspólny rejs, projekt mieszkania w wykonaniu fachowca, rola we filmie u boku innych znanych aktorów, czy może nawet skok ze spadochronem. Są to takie "inne" prezenty ślubne, które można sprawić zakochanym, a które z pewnością sprawią wiele radości i zapewnią niesamowite doznania, które zostaną w pamięci na długie lata i które będzie można jeszcze wnukom opowiadać. Warto więc zadbać, żeby ten dzień był wyjątkowym w każdej sferze, nawet tej najprostszej, jaką są prezenty.

 


 


Powrót

Dodaj komentarz