Porady ślubne:

 


Porady i zwyczaje ślubne / Ślubne zwyczaje / Bezpieczny wieczór panieński

Bezpieczny wieczór panieński

bezpieczny-wieczor-panienski

Pamiętacie film „Kac Vegas”? Grupa kumpli wybiera się do Las Vegas na wieczór kawalerski jednego z nich... A później przez całą resztę filmu próbują sobie przypomnieć co działo się ubiegłej nocy, desperacko poszukując pana młodego, który gdzieś się zgubił, i odprowadzając tygrysa, którego nad ranem znaleźli w swojej łazience. Wieczory panieńskie też bywają różne – od wspomnień i oglądania zdjęć w gronie koleżanek do hucznej imprezy.

 

W czasie dobrej zabawy często zapomina się o bezpieczeństwie, a panna młoda i jej koleżanki akurat mocno wyróżniają się na tle innych, więc i przyciągają większą uwagę ewentualnych nachalnych „adoratorów”. Jak dobrze przygotować się na ten wieczór i czuć się zupełnie bezpiecznie?

 

Gaz pieprzowy dla panny młodej

Kobiety najczęściej wybierają gaz pieprzowy – jest lekki i niemal natychmiast gotowy do użycia w sytuacji zagrożenia, a jego niewielki rozmiar sprawia, że na co dzień może pozostawać schowany w damskiej torebce. W dodatku często jest on nie tylko w tradycyjnej puszce sprayu, ale nawet w formie pomadki do ust. Wywołuje niezwykle silną reakcję alergiczną, która nie atakuje tylko oczu (powoduje tymczasową ślepotę), ale też skórę, drogi oddechowe, a nawet układ ruchu (napastnik jest zdezorientowany i wpada w panikę). Gdzie kupić gaz pieprzowy? Najlepiej w specjalistycznym sklepie, np. takim jak Spy Shop.

 

Jeśli nie gaz pieprzowy, to co?

W takich sklepach możemy zaopatrzyć się również w inne akcesoria do obrony własnej – paralizator czy pałkę teleskopową. Jednak panie coraz bardziej interesują się samym tematem dbania o swoje bezpieczeństwo, o czym świadczy rosnąca liczba odwiedzeń takiej strony jak Samoobronadlakobiet.edu.pl. Jednak teoria zawsze pozostaje tylko teorią i najczęściej – przez stres spowodowany niebezpieczną sytuacją – nie idzie ona w parze z praktyką. Dlatego coraz popularniejsze są zajęcia, na których samoobrona dla kobiet pokazywana jest w formie ćwiczeń.

 

Dzięki temu panie uczą się nie tylko odpowiednich chwytów i reakcji na zachowanie napastnika, ale też właściwego podejścia psychologicznego – dlatego szczególnym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z WenDo, które pomagają czuć się pewniej, pokazując jak być bardziej zdecydowaną i świadomą swojej siły. W ten sposób kobiety potrafią lepiej radzić sobie w przypadku zagrożenia – nie tylko na ulicy w nagłej sytuacji, ale też we własnym domu, jeśli tam są one ofiarami przemocy.

 

Wszystko zaczyna się w głowie, więc kiedy wieczór panieński powoduje alkoholowy zawrót głowy i dajemy się ponieść zabawie, zadbajmy o to, żeby następnego dnia obudzić się bezpiecznie - co najwyżej z kacem.

 


 


Powrót

Dodaj komentarz

Powiązane porady ślubne