Porady ślubne:

 


Porady i zwyczaje ślubne / Przyjęcie weselne / Wesele jak z bajki

Wesele jak z bajki

wesele-jak-z-bajki

Wesele to wydarzenie, które jest szczególnym czasem i zazwyczaj chcemy, aby było zrealizowane w taki sposób, aby spełniło oczekiwania gospodarzy. Mówi się, że wesele powinno być jak z bajki, ale czy faktycznie dziś oczekujemy właśnie takich bajkowych właściwości imprezy weselnej? Raczej nie, ponieważ idziemy z postępem i mamy dziś zupełnie inne oczekiwania. Wesele powinno być modne i takiego dziś oczekujemy. Jak zatem przygotować się do uroczystości weselnych?

 

Wesele zgodne z modą

 

Współczesna moda stawia dziś minimalne wymagania. Kładzie się nacisk na minimalizm i wykorzystywanie elementów, które możemy dziś użyć po raz wtóry. Nie tak jest z weselem, ponieważ tutaj kładzie się nacisk na współczesność. Choć tradycja daje jeszcze o sobie znać, to wiele młodych par stawia dziś na coraz to nowsze rozwiązania. Uroczystość weselna to nie tylko impreza, która trwa do rana, ale to również czas przygotowań, zaczynając od błogosławieństwa. Współczesne normy coraz częściej odrzucają właśnie tego typu formę spotkania z rodzicami i seniorami rodu. Pominięcie etapu błogosławieństwa rodziców jest coraz częściej pomijany, a wynika to z tego, że śluby odbywają się w wybranych kościołach, często z dala od rodzinnego domu. Wesele zgodne z modą to również takie, na którym znajduje się więcej, niż para druhn. Choć wydaje się to nieprawdopodobne to obecnie coraz więcej par decyduje się na to, aby więcej, niż dwie osoby były tradycyjnymi świadkami tego szczególnego wydarzenia. Jeśli do tego dołożymy ślub w plenerze to właściwie nie potrzeba już nic więcej, jak tylko poczuć zupełnie innowacyjny klimat, inny niż ten, który czujemy w kościołach czy też urzędach.

 

Uroczystość ze specjalnym pokazem

 

Wesele, takie tradycyjnie polskie, ma swoje szczególne normy i może stać się niezrozumiałe ze swoimi tradycjami dla osób, które będą gośćmi z zagranicy, co dziś jest coraz częstszym elementem. Aby uniknąć takich sytuacji wiele młodych par decyduje się na innowacyjne pokazy, które w zdecydowany sposób różnią się o naszych polskich tradycji. Jeśli nie wiemy, jak zaimponować naszym zagranicznym gościom, warto zerknąć na stronę modnewesele, dzięki której poznamy ciekawe pomysły do wykorzystania na swoim weselu. Takim pokazem może być puszczanie motyli po wyjściu pary młodej z kościoła, a także puszczanie gołębi. Zapewne gołębie znane są nam bardzo dobrze, często widzieliśmy to w zagranicznych filmach. Ciekawym pokazem i jakże przecież pięknym, może się okazać aspekt z motylami, które nie odlecą tak szybko, jak tradycyjne już w naszym kraju gołębie.

 

Weselne dekoracje

 

Podczas uroczystości weselnych, bardzo ważnym elementem są dekoracje. Czego to się dziś nie wymyśla, aby upiększyć weselną uroczystość. Czasami jednak nie wiemy po co sięgnąć i jakie elementy wykorzystać do dekoracji. Nie nie stoi na przeszkodzie, aby poszukać odpowiednich treści w internecie, jak choćby na stronie modnewesele.com, gdzie znajdziemy wiele ciekawych propozycji, które z powodzeniem będziemy mogli wykorzystać w naszej imprezie weselnej. Warto jednak dziś pomyśleć o minimalizmie, ponieważ jest ono bardzo w modzie. W dekoracjach warto wybierać odpowiednią kolorystykę, aby wszystko nie było w różnych kolorach. Kwiaty i inne elementy mają ogromne znaczenie. Do tego wszystkiego można dołożyć napisy lub też inicjały pary młodej, które mogą świecić nad ich głowami, lub zostać postawione na stole pary młodej. Oprócz takich dekoracji, bardzo modnym elementem jest dziś dekoracja kulinarna, która chyba dziś odgrywa jedną z najważniejszych ról. Bez odpowiedniego jedzenia i do tego jeszcze świetnie udekorowanego, wesele może nie być tak modne, jak byśmy tego oczekiwali. Dekoracje powinny być dopasowane oczywiście do gustu młodych, którzy zawierają związek małżeński. Warto jednak na ten element poświęcić trochę czasu, aby wszystko było odpowiednio dopasowane.

 

Szykowanie się na weselną uroczystość, szczególnie jeśli jesteśmy gospodarzami, ma swoje prawa i trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Jeśli nie wiemy, jak się do tego odpowiednio przygotować, warto poszukać inspiracji w miejscach, które są do tego stworzone, jak choćby strona http://modnewesele.com, na której znajdziemy treści i opinie innych, którzy mają już to za sobą.

 


 


Powrót

Dodaj komentarz

Powiązane porady ślubne