Porady ślubne:

 


Porady i zwyczaje ślubne / Przyjęcie weselne / Pierwszy taniec Pary Młodej – podpowiedzi, których nie możecie przeoczyć!

Pierwszy taniec Pary Młodej – podpowiedzi, których nie możecie przeoczyć!

Pierwszy taniec Pary Młodej – chyba nie ma bardziej wzniosłego momentu w trakcie przyjęcia weselnego aniżeli właśnie ta chwila, gdy oczy wszystkich gości są zwrócone ku zakochanym, a oczy zakochanych… wpatrzone w siebie. Brzmi magicznie prawda? Jednak zanim ten symboliczny moment przybierze właśnie taką wymarzoną formę trzeba się do niego odpowiednio przygotować.

 

Zwykle przygotowania zaczynamy od zasadniczego pytania: jaką piosenkę wybrać na swój pierwszy taniec. Niby proste, a jednak większość par ma z tym niemały problem. Szuka rozwiązań, inspiracji w sieci internetowej, wspominając sobie śluby znajomych czy też prosząc o poradę muzyków. Oczywiście inspiracji nie brakuje, a profesjonalne zespoły muzyczne na wesele też z przyjemnością pomogą, ale…

 

Piosenki na pierwszy taniec najlepiej szukać….

W sobie, w swoich oczach, wspomnieniach, magicznych chwilach jakie wypełniały drogę do ślubnego kobierca. Para Młoda o wiele lepiej odnajdzie się przy dźwiękach utworu, który obudzi w nich emocje, które czuli w tych ważnych momentach. Pierwszy taniec okraszony tym wszystkim będzie jeszcze bardziej wyjątkowy.

 

Ważna wskazówka:

Decydując się na ten jeden najważniejszy utwór nie zapomnijcie o tym, by zwrócić uwagę na sam tekst utworu, bo nawet jeśli dana piosenka będzie zagrana najpiękniej jak to możliwe przez zespoły muzyczne na wesele czy też nawet jeśli obudzi najpiękniejsze wspomnienia to jeśli tekst będzie niesmaczny, nie na miejscu etc może to odwrócić uwagę gości od waszego uczucia i stworzyć niepotrzebne zakłopotanie.

 

Taniec nie jest waszą mocną stroną?

Nie przejmujcie się – wiadomo, że każdy chce zaprezentować się niczym z „Tańca z Gwiazdami”, ale nie warto przykładać do tego aż tak dużej uwagi. Możecie jednak pomóc sobie wybierając utwór rytmiczny, gdyż do takowego o wiele łatwiej się tańczy. Zespoły weselne śląsk radzą też nie przesadzać z długością utworu. Zdecydowanie lepiej zatańczyć krócej, ale efektownie aniżeli zanudzenie gości. Pamiętajcie też, że zespoły muzyczne na wesele powinny wiedzieć jakie macie taneczne plany! Dla przykładu: być może chcecie zaprosić pod koniec tańca na parkiet wszystkich gości - jeśli tak – wodzirej, didżej bądź lider zespołu powinien o tym wiedzieć odpowiednio wcześnie.

 

Nade wszystko jednak pamiętajcie, że pierwszy taniec na waszym przyjęciu weselnym to właśnie w a s z taniec – nikogo innego. Dla Gości ważniejsze jest to, że widzą w jego trakcie płomienne uczucie, spojrzenia pełne miłości i troskliwe gesty – a nie figury rodem z Dirty Dancing. Zatem nie denerwujcie się – lecz wejdźcie w nowe, szczęśliwe życie tanecznym krokiem!

 

Artykuł powstał przy współpracy z zespołem http://www.zespol-karaluchy.pl/

 


 


Powrót

Dodaj komentarz

Powiązane porady ślubne