Porady ślubne:

 


Porady i zwyczaje ślubne / Przyjęcie weselne / Muzyczna oprawa weselna - o czym warto wiedzieć?

Muzyczna oprawa weselna - o czym warto wiedzieć?

DJ i wodzirej w Olsztynie

 

Odpowiednio dobrana muzyka często jest równoznaczna z udanym weselem. Wesele w polskiej tradycji jest huczną zabawą do białego rana. Aby jednak zmobilizować gości do aktywnego uczestnictwa w imprezie, musimy zadbać o to, aby dopasować do każdego z nich właściwą muzykę. To ona będzie sprawiać, że trudno będzie im "usiedzieć" przy stole. Jak zatem dobrać odpowiednią oprawę muzyczną i komu ją powierzyć? Sprawdźmy.

 

Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze oprawy muzycznej na wesele?

 

Na wesela zapraszamy gości z bardzo różnego przedziału wiekowego. Stąd dla wielu młodych par jest sporym wyzwaniem zapewnienie odpowiedniej rozrywki zarówno starszemu, jak i młodszemu pokoleniu. "Pójście" w którąś ze stron spowoduje przecież, że albo seniorzy rodu, albo jego młodzież będzie ostatecznie nieusatysfakcjonowana zabawą na przyjęciu. Żadna para młoda tego nie chce. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest znalezienie takiej opcji, w której pokolenia spotykają się gdzieś pośrodku i dzięki czemu bawić się wspólnie. Jak zatem pogodzić tradycję ze współczesnością?

 

Zespół muzyczny - kiedy go wybrać?

 

Spore grono weselników może podpowiadać młodej parze, że wesele bez zespołu muzycznego, to żadne wesele. Ci bardzo wierni tradycji wprost nie wyobrażają sobie przyjęcia bez muzyki na żywo. I jeśli chcemy trafić w ich gusta, to z pewnością powinniśmy skłonić się ku ich upodobaniom. Warto jednak pamiętać, że to przede wszystkim nam - młodej parze - ma odpowiadać oprawa muzyczna i w przypadku gdy zespół muzyczny nie jest tym o czym marzyliśmy, to naszych gości musimy przekonać do innych rozwiązań.

Zespoły muzyczne wcale nie muszą jednak oznaczać kapel, które grają muzykę o małej wartości artystycznej. Na rynku coraz więcej pojawia się również takich, które nie tylko sprawiają, że na weselu znakomicie bawić się będą wszyscy goście, ale również - ci bardziej wybredni - będą usatysfakcjonowani jej poziomem. Zespoły, które składają się z kilku wykonawców i korzystają z instrumentów nie należą jednak do najtańszych. Najlepsi profesjonaliści, którzy oprócz jednoczącego pokolenia repertuaru wykonują muzykę w akompaniamencie żywych instrumentów, cenią się nawet od 7 do 10 tysięcy złotych za występ. Nie jest to jednak w żaden sposób niezrozumiałe. Na zespół składa się co najmniej 3 muzyków, a w przypadku tych większych ich liczba może wynosić nawet do 10.

 

A może DJ na wesele?

 

Jeśli zależy nam na atrakcyjnym repertuarze i oprawie muzycznej wysokiej jakości, a mamy nieco mniejszy budżet, to warto wziąć pod uwagę - przy rozważaniach o muzyce na weselu - również DJ. DJ ma przewagę nad zespołami ze względu na zdecydowanie większą elastyczność. Może dowolnie dopasowywać repertuar do upodobań pary młodej i gości, a ograniczają go w tym jedynie mp3, które posiada na swoim komputerze.

Jak przedstawiają się koszty zatrudnienia DJ na wesele? Zdecydowanie bardziej atrakcyjnie. DJ za godzinę swojej pracy bierze od 50 do 150 złotych. Są również tacy, którzy mogą zaproponować nam inne stawki. Wszystko jest oczywiście kwestią umowy pomiędzy parą młodą a wykonawcą.

Tym, co może budzić spore emocje - zwłaszcza wśród seniorów rodu - jeśli będziemy zatrudniać DJ, to fakt, że muzykowi trudno będzie złapać i utrzymać kontakt z gośćmi. Dlatego coraz częściej w asyście puszczającego muzykę DJ pojawia się również animator zabawy weselnej, czyli wodzirej. Razem tworzą duet, który nie tylko przemawia do gości kolejnymi tanecznymi kawałkami, ale również skłania ich do wejścia na parkiet dzięki właściwemu prowadzeniu imprezy.

 

DJ i wodzirej w Olsztynie

Jeśli zastanawiacie się, czy w Olsztynie jest już dostępna taka usługa, to dobrze trafiliście. DJ i wodzirej w Olsztynie nie jest niczym nowym, o czym mogliście się pewnie przekonać udając się na wesela swoich znajomych. Jedną z par, która z pewnością jest warta uwagi, jest grupa Eventus. W duecie wodzireja i prezentera muzycznego zapewnią Wam i Waszym gościom weselnym szampańską zabawę. Lepiej jednak sprawdźcie sami. Wejdźcie na http://wodzirej-eventus.pl/ i zobaczcie ich ofertę.

 


 


Powrót

Dodaj komentarz

Powiązane porady ślubne