Porady ślubne:

 


Porady i zwyczaje ślubne / Przyjęcie weselne / Jaka powinna być sala weselna i o czym pamiętać przy jej wyborze?

Jaka powinna być sala weselna i o czym pamiętać przy jej wyborze?

sala weselna

Jedną z pierwszych rzeczy, którą interesują się młodzi narzeczeni jest właśnie sala weselna i chęć jej znalezienia. Oczywiście nie jest to zadanie proste, i to nie tylko dlatego, że najlepsze z nich są zarezerwowane nawet z kilkuletnim wyprzedzeniem. Czym sugerować się podczas szukania sali weselnej? Jeżeli i Was nurtuje to pytanie, zapraszamy do dalszej lektury!

 

Na pewno zależy Wam na tym, aby wesele udało się perfekcyjnie. Kluczem, jednym z wielu, ale niezwykle ważnym, jest właściwy wybór właśnie sali weselnej. Co więc powinniście wiedzieć przed rozpoczęciem poszukiwań?

 

Wielkość sali weselnej

Najpierw konieczne jest przynajmniej oszacowanie liczby gości, którą będziecie chcieli zaprosić. Następnie kluczową kwestią jest to, aby odnaleźć salę o odpowiedniej wielkości. To pierwsze i podstawowe kryterium. Warto zdecydować się na salę większą niż „na styk” - jednak bez przesady. Za duża sale nie dość, że będzie kosztować więcej, to puste miejsca nie prezentują się dobrze – goście mogą pomyśleć, że aż tyle osób odmówiło przyjścia na Wasz ślub i wesele w ostatniej chwili. Pamiętajcie, że goście nie mogą siedzieć w ścisku, dzieci muszą mieć przestrzeń do zabawy, a zespół miejsce nie tylko na rozłożenie instrumentów, ale również swój stolik.

 

Rozkład sali

Kolejnym ważnym aspektem jest to, jak sala jest ułożona. Istotne jest to, gdzie znajdzie się parkiet – czy będzie to osobna sala, czy też przestrzeń, wokół której ustawione będą stoły z gośćmi. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje plusy. W przypadku rozdzielenia sal każdy będzie mógł w spokoju odpocząć czy zjeść posiłek. Jednak gdy stoliki znajdują się blisko parkietu, wszyscy mają do niego blisko, co często sprzyja dobrej zabawie. Wszystko zależy od Waszej decyzji. Warto w tym przypadku mieć na względzie swoich gości i przewidzieć, które z tych rozwiązań bardziej im pasuje.

 

Wygląd sali

Po pierwsze, sala musi się Wam podobać. W tym wypadku nie ma mowy na kompromisy. Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób decyduje się na wesele w konkretnym klimacie, np. rustykalnym. Wtedy konieczne jest dobranie sali do Waszej koncepcji. Podczas uzgadniania szczegółów warto zapytać, czy w okresie do Waszego ślubu nie jest planowany np. remont, który może nawet diametralnie zmienić wystrój. Jeżeli planujecie specjalne dodatki lub dekoracje – warto zapytać o możliwość ich wykorzystania, ponieważ nie zawsze musi być to możliwe, chociażby od strony technicznej.

 

Nie bez znaczenia jest też najbliższa okolica – jeżeli ślub odbędzie się w miesiącach, gdzie temperatura jest wysoka, wielu gości na pewno będzie chciało wybrać się na spacer, by po prostu odpocząć. Warto więc sprawdzić co czeka ich, gdy na kilka kroków oddalą się od konkretnej weselnej sali.

 

Lokalizacja sali weselnej

Kolejny kluczowy aspekt – dojazd dla naszych gości musi być wygodny, zwłaszcza jeżeli sami nie mamy w planach zaoferować gościom dojazdu, np. w postaci wynajętych autokarów. Jeżeli odległość będzie zbyt duża, może okazać się, że wielu osobom po prostu nie będzie chciało się pokonywać takiej odległości i zrezygnuje z udziału w Waszym weselu.

 

Jeżeli rodziny pochodzą z różnych stron kraju – warto zdecydować się na jeden z nich, dla gości z drugiego zaś zorganizować transport. Jeżeli wiemy, że sporo osób zdecyduje się na samodzielną podróż samochodem, warto sprawdzić opcje szybkiego dojazdu autostradą. Nie bez znacznie jest też odległość dzieląca salę weselną od kościoła, w którym odbędzie się ślub – nie powinna być ona zbyt wysoka.

 

Jeżeli dużą część rodziny czy znajomych jest z naszego miasta – warto szukać rozwiązań w centrum, dzięki czemu każdemu uda się dotrzeć na miejsce – samochodem, taksówką czy nawet miejską komunikacją.

 

Podsumowując, szukając najlepszej lokalizacji, skupmy się na gościach oraz ich wygodzie. Na pewno to docenią, co okażą swoim licznym pojawieniem się.

 

Menu

Oto ostatni z punków. Kolejnym kluczem do udanego wesela jest w końcu znakomite jedzenie. Podczas poszukiwań sali weselnej koniecznie zjedzcie coś w każdej z nich. Jeżeli jedzenie nie będzie smaczne (a powinno być to w końcu danie popisowe!) - radzimy zrezygnować z ich usług. Niestety, ale lepszej jakości w takiej sytuacji nie powinniśmy się spodziewać podczas samego wesela. Warto również zapytać o posiłki dla osób na dietach szczególnych jak np. weganizm. Obecnie nie powinno być z tym problemów, warto jednak się o to upewnić.

 

Sala weselna koło Lublina

Na koniec mamy propozycję dla osób z Lublina lub okolic. Jeżeli poszukujecie sali weselnej, to serdecznie zachęcamy do sprawdzenia Dworku Arkadia, znakującego się w Piotrowicach. To piękne i niezwykle klimatyczne miejsce niezwykle Was zaskoczy. Pyszne jedzenie, dogodny dojazd, fachowa obsługa czy olbrzymia sala – to tylko kilka atutów, na które możecie liczyć. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o ich ofercie, już teraz serdecznie zapraszamy na ich stronę internetową – http://dworekarkadia.pl/wesela.html

 

Gwarantujemy, że spełnią oni wymagania nawet najbardziej wymagającej Młodej Pary!

 


 


Powrót

Dodaj komentarz

Powiązane porady ślubne