Porady ślubne:

 


Porady i zwyczaje ślubne / Przygotowanie wesela / Wesele - nie zapominajmy o szczegółach

Wesele - nie zapominajmy o szczegółach

dekoracje weselne

 

Nie bez powodu mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach. W planowaniu ślubu i wesela nie zapominajmy więc o drobiazgach, które często właśnie decydują o atmosferze i całokształcie uroczystości.

 

Odpowiednie dekoracje potrafią w niesamowity sposób zmienić wnętrze i nadać mu niepowtarzalny nastrój. W tym zakresie możemy działać samodzielnie, zlecić to obsłudze lub firmie zewnętrznej. Kwiaty na stołach powinny pasować do wnętrza. Na stolikach wąskich sprawdzą się kompozycje w wysokich wazonach. Nie zajmują dużo miejsca i nie zasłaniają osób siedzących naprzeciwko siebie. Gdy wnętrze jest obszerne a stoły szerokie można pomyśleć o niskich dekoracjach, które zajmują nieco więcej miejsca.

 

Miłym akcentem są również zawieszki na alkohol. Niekoniecznie muszą zawierać mało gustowny wierszyk i pozłacane obrączki. Wiele firm robiących zaproszenia ślubne proponuje aktualnie całe kolekcje dodatków, utrzymane w jednakowej kolorystyce i z podobnym dekorem. Możemy zamówić w ramach pakietu zaproszenia, winietki na stoliki, menu, księgę gości a często również plany stołów, zawieszki na alkohol i wiele innych drobiazgów.

 

Popularne stało się wręczanie drobnych upominków gościom weselnym. I nie chodzi tu o paczki z ciastem, lecz oi wiele innych drobiazgów, które z pewnością zostaną mile odebrane przez przybyłych.

 

Przy doborze szeregu dodatków warto kierować się zasadą spójności. Nie znaczy to, że trzeba ograniczać się do jednego koloru i typu dodatków, ale warto znaleźć jakieś motywy przewodnie wesela, wzory i kolorystykę, które będą dominowały w tym dniu.

 

Przy wyborze zaproszeń i ich zamawianiu warto pomyśleć wcześniej o ich personalizacji i zlecić to firmie, która je drukuje. Unikniemy wówczas ręcznego wypełniania zaproszeń. Pamiętajmy jednak o elementarnych zasadach językowych i sprawdzajmy w słownikach, jeżeli nie jesteśmy pewni pisowni wyrazów, czy odmiany nazwisk.Koniecznie dowiedzmy się, jak będą się nazywały osoby towarzyszące naszych gości, jeżeli ich jeszcze nie znamy. Wypisanie winietki o treści „Osoba towarzysząca” jest raczej w złym tonie, a niestety – zdarza się.

 

Księga gości jest ostatnio dość powszechnym dodatkiem i stanowi niezwykle miłą pamiątkę z wesela. Ale by tak było, należy zadbać o to, by została dostrzeżona przez gości. Można umieścić ją na osobnym stoliku w jakimś widocznym punkcie, ale wówczas część osób pewnie nie zamieści wpisu. Najlepiej przekazać ją gościom w jednej z przerw w bloku muzycznym, niech w spokoju przy stołach po kolei się do niej wpisują. Często, gdy zabawa trwa w najlepsze a większość ucztujących wychyliła już niejeden kieliszek, fantazja ich ponosi i wpisy stają się zabawną i sympatyczną pamiątką.

 

Dodatki weselne to osobny temat, na który należy poświęcić nieco czasu. Nie są to priorytetowe sprawy i niejednokrotnie odkłada się je na ostatnią chwilę. Mimo to są elementami ważnymi i składającymi się na całość uroczystości.

 

Marta Gulińska

e-narzeczeni.pl


 
dekoracje weselne
dekoracje weselne
dekoracje weselne
 


Powrót

Dodaj komentarz

Powiązane porady ślubne