Porady ślubne:

 


Porady i zwyczaje ślubne / Przygotowanie wesela / Wesele marzeń - na co zwrócić uwagę wybierając miejsce?

Wesele marzeń - na co zwrócić uwagę wybierając miejsce?

wesele marzeń - sala weselna

Każda kobieta pragnie, by jej ślub był wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Suknia powinna być idealnie dopasowana, makijaż perfekcyjny, a sala weselna... no cóż, z tym już sprawa się troszkę komplikuje, ponieważ często wybór sali okazuje się dużo trudniejszy, niż przypuszczają państwo młodzi.

 

Na co młodzi przyszli małżonkowie powinni zwrócić szczególną uwagę, aby wesele nie okazało się katastrofą?

 

Organizacja wesela często pochłania dość sporo czasu, biorąc pod uwagę wszystkie detale z jakimi muszą się zmierzyć młodzi. Kolor przewodni, dekoracje, kwiaty... to tylko niektóre z podpunktów, które są uwzględniane przy wyborze sali na wesele. Oczywiście jednym z najważniejszych kryteriów jest tutaj budżet, jakim dysponują państwo młodzi. Ponieważ przedział cenowy jest naprawdę ogromny, warto wcześniej zastanowić się zarówno nad liczbą gości, jak i ewentualnymi lokalami wpasowującymi się w ogólny kosztorys.

 

Szukając idealnej sali weselnej należy skupić się na kilku podstawowych sprawach. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na wielkość sali, uzależniając ją od liczby zaproszonych osób. Zarówno zbyt dużo wolnej przestrzeni, jak i za małe lokum może w przeważającej części zaważyć na jakości wesela i w rezultacie na dobrej zabawie. Jeżeli część gości jest z dalszych okolic, warto pomyśleć o miejscu z dostępnymi noclegami. Fajnym pomysłem jest tutaj wybór hotelu na wesele, które często ma w swojej ofercie również wypożyczenie pięknej sali. Kolejną bardzo ważną kwestią jest menu. Jedzenie, obok muzyki, jest jednym z tych elementów, które będą miały decydujący wpływ na ocenę imprezy. Najlepsze sale to te, które mają w ofercie duży wybór potraw. Jest to istotne z tego względu, że zaproszeni goście będą mieli przeróżne gusta kulinarne. Możliwość dużego wyboru sprawi, że każdy z nich poczuje się ważny i doceniony, a przy tym nie zmuszany do zmiany swoich nawyków żywieniowych. Skupiając się na jedzeniu warto również zorientować się w kwestii obsługi, która będzie sprawować pieczę nad sprawnością i bezproblemowością serwowanych dań. Pierwsze, na co zwracają uwagę młodzi, to wygląd i wystrój sali, która ma przecież kluczowe znaczenie dla całej tej magicznej otoczki. Fajnie by było, gdyby państwo młodzi mieli ustalony jakiś temat przewodni, dzięki któremu łatwiej im będzie znaleźć tę wymarzoną salę. Dodatkowymi atutami zawsze są również lustra, filary czy chociażby żyrandole, które wprowadzają w odpowiedni klimat. Lokalizacja miejsca jest równie ważna, jak wnętrze sali. Idealna to ta, która będzie spełniać wszystkie bądź chociaż większość wymagań młodych.

 

Choć planowanie i organizacja wesela to duże przedsięwzięcie, warto kierować się własnymi pomysłami i marzeniami. Wyobrażenia o ślubie mogą stać się realne, jeśli tylko będą dobrze przemyślane i realizowane z rozwagą.


 


Powrót

Dodaj komentarz

Powiązane porady ślubne