Porady ślubne:

 


Porady i zwyczaje ślubne / Przygotowanie wesela / Sala weselna dla najbardziej wymagających. O czym pamiętać przy poszukiwaniach?

Sala weselna dla najbardziej wymagających. O czym pamiętać przy poszukiwaniach?

wesele-krakow

Zależy ci na tym, aby urządzić wyjątkowe wesele, które na zawsze pozostanie zarówno w waszej pamięci, jak i również będzie zapamiętane przez wszystkich gości? Dzisiaj to możliwe, ale trzeba przygotować się na wytężone poszukiwania. Na co zwrócić szczególną uwagę?

 

Wystarczy tylko skorzystać z wyszukiwarki internetowej, aby przekonać się, że w całej Polsce do wyboru mamy dziesiątki tysięcy miejsc, gdzie można zorganizować wesele. To nie tylko domy weselne, ale i restauracje, hotele, a nawet takie przestrzenie jak pałace czy zamki. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również wesela plenerowe, na przykład w pięknych ogrodach i parkach. Zanim jednak zdecydujemy się na odpowiednie miejsce, warto poświęcić czas na zapoznanie się z rozmaitymi propozycjami – warto być wybrednym, gdy wszystko ma być dopięte na ostatni guzik.

 

Lokalizacja to podstawa

 

Zwykle wybierana jest sala weselna, która znajduje się niedaleko miejsca zamieszkania przyszłych małżonków, ale obecnie odchodzi się od tej tradycji. Do wyboru mamy praktycznie nieograniczone możliwości, na przykład przyjęcie może odbyć się w malowniczym hotelu położonym w górach, można zorganizować je też nad morzem czy w historycznym centrum miasta, na przykład Krakowa – taką ofertę posiada restauracja Browar Lubicz, która jest położona niedaleko Dworca Głównego, przy ulicy Lubicz.

Zatem jeżeli wesele ma być jedyne w swoim rodzaju, w takim przypadku warto pomyśleć o wyjściu poza utarte schematy i wybrać dla siebie niezwykłe miejsce do organizacji tego wyjątkowego wydarzenia. Piękna okolica również będzie dobrym miejscem do urządzenia niezapomnianej sesji plenerowej.

 

Nie tylko szerokie menu

 

Jednak sama lokalizacja to jeszcze nie wszystko, by być zadowolonym z wesela. Warto spojrzeć na menu proponowane przez salę. Nie musi być ono bardzo szerokie, ale najważniejsze, aby serwowane dania były pyszne. Do wyboru mamy zwykle zarówno klasyczne, jak i bardziej nowoczesne potrawy, które można także zamówić w różnych zestawieniach, aby zrobić miks zadowalający każdego gościa.

Przy poszukiwaniach warto też zwrócić uwagę na takie kwestie jak: metraż sali oraz możliwość rozstawienia stołów, jej oświetlenie, akustykę, możliwości dekoracji, klimatyzację, gdy wesele ma mieć miejsce w ciągu lata. Warto też zobaczyć, czy można skorzystać z dodatkowych udogodnień, na przykład noclegów.


Przed wyborem odwiedźcie salę samodzielnie

 

Aby mieć pewność, że wytypowana sala będzie dobrym pomysłem, warto zdecydować się na odwiedzenie tego miejsca i zobaczeniu, co oferuje, na żywo. Można wtedy zobaczyć okolicę, dojazd, zobaczyć aranżację sali, zamówić jedzenie, jeżeli jest taka możliwość. To pozwoli na odrzucenie tych ofert, które, niestety, wyglądają tylko dobrze na zdjęciach, a już nie wtedy, gdy możemy zobaczyć je na własne oczy.

Podsumowując, znalezienie dobrego miejsca na wesele może być poważnym problemem. Jeżeli planujecie urządzenie wesela, nawet za około dwa lata, w takim przypadku warto już zacząć rozglądać się za ciekawymi ofertami, aby potem wykonać rezerwację na dogodny termin.

 


 


Powrót

Dodaj komentarz