Porady ślubne:

 


Porady i zwyczaje ślubne / Przygotowanie wesela / Porady dla początkujących – fotografia ślubna

Porady dla początkujących – fotografia ślubna

Bycie fotografem podczas ślubu i wesela młodej pary to niezwykle odpowiedzialne zadanie. Z jednej strony wszyscy chcą się jak najlepiej bawić, a z drugiej trzeba zrobić zdjęcia, które będą ładną pamiątką. Wspomnienia powracające podczas oglądania fotorelacji ze ślubu muszą być barwne i radosne. Dobry fotograf potrafi nie tylko uchwycić sytuacje, ale i emocje. Nie obejdzie się jednak bez kilku trudności lecz o tym, jak sobie dobrze poradzić, poniżej.

 

Lista

Każda para młoda ma zazwyczaj swoje indywidualne prośby o zrobienie konkretnych zdjęć. Czasem są to tylko ujęcia z konkretnymi członkami rodziny, czasem bardziej wyszukane kadry z różnych sytuacji. Dobrym pomysłem jest więc sporządzenie czegoś na kształt spisu próśb i pomysłów. Następnie już na spokojnie, bez obaw, że o czymś zapomnimy, możemy zabrać się do sporządzania fotorelacji ślubnej. Państwo młodzi na pewno docenią to, że o niczym nie zapomnieliśmy. Punkt dla nas!

Dobra koordynacja

Wspólne zdjęcia wymagają pewnego poziomu skoordynowania gości, a im później tym jest często o to trudniej. Bywa to niezwykle stresujące, gdy staramy się zapanować nad rozbawiona rodzinką, gdzie co chwila okazuje się, że kogoś nie ma, a powinien znaleźć się na zdjęciu. Wyjściem z tej sytuacji jest zwrócenie się do młodej pary o wyznaczenie dwóch osób znanych przez wszystkich, którzy pomogą fotografowi w zarządzaniu wspólnych zdjęć.

Rozpoznanie miejsca

Jeśli nie byliśmy nigdy wcześniej w miejscu, gdzie już niedługo przyjdzie nam robić zdjęcia, to dobrym pomysłem jest odwiedzenie go samemu jakiś czas przed wyznaczonym terminem wesela. Nie każdy fotograf praktykuje takie przygotowanie do swojej pracy, ale dla początkującego w tym zawodzie może okazać się to bardzo pomocne. O wiele lepiej jest nam poruszać się w przestrzeni, którą znamy. Łatwiej też wtedy rozplanować kadr i przemyśleć poszczególne ujęcia.

Sprzęt i wiedza

Dobry fotograf jest zawsze przygotowany. Ma ze sobą co najmniej dwa aparaty. Zapas baterii i kart pamięci oraz zna harmonogram ceremonii. Trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność, nawet na to, że akurat będzie nagła zmiana pogody i zamiast słońca spadnie deszcz. Nagłe zmiany światła też muszą zostać wzięte pod uwagę. Profesjonalista zawsze radzi sobie samodzielnie – pytanie gości czy mają ładowarkę jest absolutnie niedopuszczalne.

Żadnych niedomówień

Trzeba mieć pewność co do tego co się od nas oczekuje. Ułatwić to może prosta praktyka, kiedy to spotykamy się z parą młoda i wspólnie ustalamy wszystkie oczekiwania, co do zdjęć. Powinno pokazać się tu także swoje wcześniejsze przykłady realizacji zleceń, poinformować o stylu oraz o cenie. Następnie ustalić, jakie preferencje mają państwo młodzi i czy nie mają żadnych uwag. Dowiedz się wszystkiego – co, jak i ile zdjęć chcą mieć i w jakiej postaci.

Cicho jak ninja, dokładnie jak Urząd skarbowy

Nie psuj atmosfery odgłosami migawki z aparatu. Nie zapomnij wyłączyć więc dźwięku w swoim sprzęcie, by nie popsuć żadnej chwili podczas ślubu. Cichy i niewidoczny fotograf to skarb, który każdy doceni. Bądź też dokładny. Ujęcie obrączek, kwiatów czy też innych ładnych detali towarzyszących ceremonii na pewno uatrakcyjni zrobiona przez ciebie fotorelacje. Bądź kreatywny.

 

Dziękujemy firmie fotoramka.com.pl za konsultację merytoryczną.

 


 


Powrót

Dodaj komentarz

Powiązane porady ślubne