Porady ślubne:

 


Porady i zwyczaje ślubne / Przygotowanie wesela / Odpowiednie dobranie sali weselnej

Odpowiednie dobranie sali weselnej

sala weselna

Wesele oraz ślub to z pewnością dwa najważniejsze momenty w życiu każdego z nas. Powtarza to każdy, kto miał szansę bycia uczestnikiem tych niepowtarzalnych uroczystości.

 

Każde wesele to jednak miesiące wytężonej pracy polegającej na organizacji setek pojedynczych elementów składających się na obraz udanej całości. Powstał nawet dobrze prosperujący zawód organizatora wesel - jest to dowód, jak olbrzymiego zaangażowania wymaga takie wydarzenie! Załóżmy, że wesele przygotowujemy sami. Na co musimy w takim wypadku zwrócić szczególną uwagę?

 

Dobrze dobrana sala weselna z pewnością stanowi jeden z kluczowych elementów każdego udanego wesela. By odpowiednio się przygotować do tak niezwykle ważnej uroczystości, należy podejść do kwestii doboru sali bardzo poważnie, nie odkładając szczegółów organizacyjnych do samego końca. Nawarstwiające się drobne problemy mogą bowiem bardzo utrudnić nam odpowiedni psychiczny odbiór wesela. Będziemy po prostu zbyt zestresowani, aby się nim cieszyć.

 

Rozmiar lokalu zdecydowanie ma znaczenie. Należy kierować się zasadą złotego środka. Nie decydujmy się na zbyt małą przestrzeń, gdyż goście mogą czuć się niekomfortowo, wpadając nawzajem na siebie. Ścisk nie wpływa w tym wypadku na zacieśnienie relacji pomiędzy dwoma rodzinami! Zbyt duża sala na wesele może z kolei wiązać się ze znacznie zwiększonymi opłatami, a ponadto panować będzie poczucie pustki lub będziemy mieć wrażenie wielu nieobecności wśród zaproszonych.

 

Dobre jedzenie to podstawa. Restauracja na wesele powinna być blisko lokalu w którym odbywać się będzie uroczystość, aby nie zakłócać odpowiedniego przebiegu posiłku oraz by kelnerzy nie serwowali dań które zdążą już ostygnąć. Dopytajmy się także o rodzaj serwowanych dań. Zazwyczaj jest to kuchnia polska, jednak gdy jeden z małżonków jest obcokrajowcem, każdy szczegół dotyczący posiłków jest na wagę złota. Inaczej na nasz tradycyjny żurek zareagują bowiem Włosi, a inaczej Hindusi. Warto mieć w zanadrzu kilka uniwersalnych pozycji w menu. Nie zapominajmy także dopytać się zaproszonych gości o wszelkie przeciwwskazania w diecie. Osoby z celiakią nie mogą bowiem spożywać makaronów oraz wszelkich potraw zawierających gluten. Dla nich restauracja przygotuje wersje bezglutenowe.


 


Powrót

Dodaj komentarz

Powiązane porady ślubne