Porady ślubne:

 


Porady i zwyczaje ślubne / Przygotowanie wesela / Jak wynająć idealną salę weselną?

Jak wynająć idealną salę weselną?

sala weselna

Przygotowując idealny ślub oraz wesele trzeba zadbać o wiele bardzo ważnych kwestii. Jedną z ważniejszych jest na pewno wybór sali weselnej. Zadanie to wymaga dokładnego sprawdzenia wielu obiektów, rozwagi oraz rozpoczęcia planowania na wiele miesięcy wcześniej. Przyjrzymy się o czym musimy pamiętać szukając sali weselnej, a następnie ją wynajmując.

 

W jaki sposób wybrać idealną salę weselną?

 

Trzeba uwzględniać wiele kwestii przy wyborze sali takich jak: stosunek wielkości sali do liczby zaproszonych gości, lokalizacja, baza noclegowa oraz dostępność cateringu i obsługi na miejscu.

Liczba gości jest parametrem bardzo istotnym na drodze podjęcia właściwej decyzji dotyczącej sali weselnej. Wiele sal weselnych dedykowana jest na liczbę gości od 100 do maksymalnie 200. Można jednak bez większych trudności znaleźć salę weselną, która zagwarantuje bez problemu powierzchnię nawet dla dużo większej liczby gości. Warto to skonsultować się ze specjalistami do spraw organizacji wesel. Dzięki nim wynajem sali weselnej, nawet tej bardzo dużej, nie będzie większym problemem.

Uwzględnić również należy to, iż wielkość sali przekładać się będzie na wszelkie koszty dotyczące organizacji wesela, jak choćby te związane z dekoracją, wynajmem wyposażenia oraz nagłośnieniem. Są to istotne czynniki, które przekładają się na koszt organizacji wesela, trzeba więc zawsze mieć te parametry na uwadze przy planowaniu wesela.

 

Dokładna lokalizacja sali weselnej

 

Jest to parametr, na który szczególnie trzeba zwrócić uwagę, gdy bierzemy pod uwagę wynajem sali weselnej. Obecnie wesele można zorganizować zarówno w obrębie centrum miasta, na obrzeżu, nad jeziorem - dosłownie wszędzie, gdzie tylko tego pragniemy - nie jest to żadne specjalne ograniczenie.

 

Gastronomia i menu przy wynajmie sali weselnej

 

Cóż, jedzenie i jego znaczenie są kwestiami nie do przecenienia. W końcu finalnie to jedzenie decyduje między innymi o tym, czy wesele będzie pozytywnie przyjęte przez gości. Bardzo często sale weselne oferują bardzo szeroką gamę różnych potraw do wyboru. W ofercie znaleźć można nie tylko klasyczne i tradycyjne dania, ale i pozycje wegetariańskie, wegańskie lub bezglutenowe. Warto więc wcześniej zorientować się wśród gości, jakie są ich oczekiwania żywieniowe.

Zanim wynajem sali weselnej i cateringu dojdzie do skutku możliwe jest bezproblemowe zdegustowanie wybranych potraw. Pozwoli to się zdecydować wyłącznie na to, co naprawdę chcemy zaoferować na swoim weselu.

Kwestii do uwzględnienia, jak widać jest bardzo wiele. Wiele informacji i porad dotyczących organizacji wesel uzyskać można w profesjonalnych agencjach, w indywidualnych firmach doradztwa weselnego oraz u samych dostawców usług weselnych. Jeśli szukacie stylowego miejsca i naprawdę urokliwej sali w Łodzi, warto zapoznać się ofertą pomorska21.com - w budynku, który wygrał tytuł Najlepszego Wnętrza 2011 roku.


 


Powrót

Dodaj komentarz

Powiązane porady ślubne