Porady ślubne:

 


Porady i zwyczaje ślubne / Przygotowanie wesela / Czy trendy w zakupie alkoholu na wesele faktycznie się zmieniają?

Czy trendy w zakupie alkoholu na wesele faktycznie się zmieniają?

wesele

Każdego roku widuje się ewolucje przyjęć weselnych, niektóre z nich, zwłaszcza w dużych miastach, przeistoczyły się z klasycznej biesiady w bankiet dla przyjaciół, rodziny i znajomych z pracy. Postanowiliśmy zagłębić się w temat, próbując odpowiedzieć na pytanie – czy trendy z zachodu mają wpływ na zakup alkoholu na wesele? Rynek handlu alkoholem jest w naszym kraju bardzo silny, dzisiaj nie trudno o firmy, które trudnią się wyłącznie dostawą alkoholu na wesele – nie brakuje w sieci ciekawych ofert.

 

Kto organizował przyjęcie tego kalibru wie, że zakup alkoholu na wesele to spore obciążenie dla budżetu. Jest to bardzo istotny aspekt całej uroczystości, bez niego goście w większości nie będą bawić się dobrze.

 

Pierwszym błędem jaki popełnia para młoda jest podejście do organizacji imprezy poprzez swoje standardy. To, że nie piją oni wysokoprocentowych trunków, nie oznacza, że nie należy kupować alkoholu na wesele. Goście muszą dobrze zjeść, wypić i potańczyć – to trzy filary, bez których piekielnie ciężko zorganizować udane wesele.

 

Czysta wódka to alkohol na wesele, który posiada status nie do pominięcia. Po pierwsze, jej spożywanie jest silnie zakorzenione w Polskiej tradycji biesiadowania. Jest też alkoholem uniwersalnym jeśli idzie o płeć czy pokolenie, trafia więc zdecydowanie do największej rzeszy gości. Praktyka pokazuje, że alkohol na wesele musi być z co najmniej średniej półki cenowej i to samo tyczy się wódki. Oszczędność w tym miejscu może spowodować, że zyskamy wśród gości wizerunek sknery, albo co gorsza sprawimy, że niskich lotów alkohol na wesele zaszkodzi ich zdrowiu.

 

Możemy zadać sobie kolejne pytanie – jeśli już zdecydowaliśmy na standardowe rozwiązanie, to ile alkoholu na wesele nabyć i gdzie tego dokonać? Jeśli chodzi o czystą wódkę, dobrze jest zakupić co najmniej 0,5 l alkoholu na wesele na jednego, pijącego gościa. Zawsze zakup kilka dodatkowych butelek, żeby mieć komfort psychiczny, że w trakcie zabawy nie zabraknie gościom wody ognistej.

 

promocja

Fot. Promocja weselnych alkoholi ze sklepu Alkohol-online.pl/

 

Rozeznaj się wśród gości kto lubuje się w winach lub piwie i opcjonalnie zakup także ten alkohol – żaden gość nie powinien czuć się pominięty, wszak w dobrym tonie jest dać każdemu co najmniej dwa lub trzy typy alkoholu na weselu do wyboru.

 

Jeśli już posiadasz nakreśloną na kartce listę alkoholu na wesele, wsiadaj w samochód z słusznych rozmiarów bagażnikiem i kieruj się do hurtowni. Tam bowiem spotkasz najbardziej konkurencyjne ceny. Sprawdź w Internecie tego typu miejsca w swojej okolicy, jeśli jest ich więcej to nie wahaj się odwiedzić każdej z hurtowni, poszukując najbardziej dogodnej oferty.

 

Sklepy detaliczne nakładają zwykle marże, które sprawiają, że zakup alkoholu na wesele jest tam zwyczajnie nieopłacalny. Inaczej sprawa ma się z marketami sieciowymi, w których okresowo pojawiają się bardzo atrakcyjne promocje. Jeśli posiadasz widzę na temat tego ile alkoholu na wesele chcesz zakupić, to obserwuj ofertę marketów z dużym wyprzedzeniem – z całą pewnością upolujesz okazję!


 
ślub


Powrót

Dodaj komentarz

Powiązane porady ślubne