Porady ślubne:

 


Porady i zwyczaje ślubne / Rozmaitości / Koszule, które powinny znaleźć się w garderobie współczesnego mężczyzny

Koszule, które powinny znaleźć się w garderobie współczesnego mężczyzny

meskie-koszule

Zanim przejdziemy do tego, co współcześnie uważa się za stylowe i jaki to ma wpływ na twoją kolekcję koszul, zastanówmy się najpierw nad ogólnym profilem mężczyzny połowy pierwszej dekady XXI wieku. Choć rewolucja modowa coraz bardziej zdecydowanie wkracza do tego, co uznaje się za elegancką stylizację dla panów, to już przecież w latach 60-tych ubiegłego stulecia koszule i garnitury były stałym elementem przestrzenie miejskiej.

Wystarczy jednak odrobina spostrzegawczości, by zauważyć tutaj pewne różnice.

 

Współczesny mężczyzna

Współczesny mężczyzna nie musi już podkreślać swojej siły i surowości charakteru, gdyż stał się o wiele bardziej empatyczny. Elastycznie również podchodzi do wszelkich kontaktów z innymi ludźmi, na skutek cięgle zmieniających się trendów i rozwoju propozycji płynących do najznamienitszych projektantów tego świata. Wszystko musi mieć idealnie dopasowane, nic nie może zaburzać idealnych proporcji, a jeśli można podziałać optycznym wrażeniem to zrobi to bez zastanowienia. Jego życie jest również lepiej poukładane, a garderoba musi być wyjątkowa, więc nic dziwnego, że znajduje czas na wystylizowanie swojej osoby i np. dobiera kolor krawata oraz jego deseń do odcieni swoich koszul, a nawet szerokości klap marynarki. Jakie modele powinny zatem trafić do jego szafy?

 

Biała koszula

Największą zaletą tego rodzaju koszul jest ich uniwersalność. Ławo skomponować je z każdym garniturem, pasują do każdego krawatu, a co najważniejsze wyglądają bardzo oficjalnie również bez większej ilości dodatków. Jej gładka powierzchnia to dla świata mody czyste płótno, które chętnie przyjmuje każdy pomysł i stanowi dla niego bardzo gustowne tło. Można ją również łączyć ze swetrami, kardiganami, a nawet z jeansami, co pozwala na bardzo szybkie uzyskanie eleganckiego efektu podczas codziennych aktywności i mniej oficjalnych okazji towarzyskich czy biznesowych.

 

Błękitna koszula...

z białym kołnierzykiemStylistyka ta została zaczerpnięta z lat 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku, kiedy to ich sprzedaż sięgnęła bardzo wysokich progów wśród klasy bankierów i ogólnie ludzi sukcesu. Bardzo dobrze komponuje się z ciemnymi garniturami, a jej spora uniwersalność pozwala na wykorzystanie jej w sytuacjach codziennych i oficjalnych. Ważne jest również, by nie zapomnieć o odpowiednio dobranym krawacie, gdyż bez tego elementu, całość będzie wyglądać tu dość tandetnie.

 

Koszula w kratę

Pierwsze pytanie, jakie się tu nasuwa, to „no dobrze, ale jaka ma być ta krata?” Najbardziej ponadczasowym rozwiązaniem, które bardzo dobrze pasuje do wielu stylizacji (w tym także do całej masy casualowych zestawów), jest krata vichy, drobna i „obrusowa”. Znaczy to, że najlepszym zestawieniem odcieni będzie biel i czerwień – jeśli dopasowujemy do tego marynarkę to niech będzie ona mniej formalna, np. tweedowa.

 

Szara koszula

Rozwiązanie to pozwala uzyskać odpowiedni balans pomiędzy formalnym wyglądem, a stonowaną elegancją. Posiadając ją w swojej garderobie bardzo łatwo można nadać stylizacji poważnego wyglądu lub przełamać go odrobinę poprzez zastosowanie między innymi modnego w ostatnim czasie garnituru w kolorze burgundowym. Szara koszula jest tak dalece uniwersalna, że niezależnie od odcienia skóry komponuje się idealnie ze swoim właścicielem.

 

Za warstwę merytoryczną artykułu odpowiada redakcja Radziok.pl .

 


 


Powrót

Dodaj komentarz

Powiązane porady ślubne