Porady ślubne:

 


Porady i zwyczaje ślubne / Moda ślubna / Tanie pierścionki zaręczynowe – czy to możliwe?

Tanie pierścionki zaręczynowe – czy to możliwe?

pierścionek zaręczynowy

 

Niektórzy uważają, że przyszły pan młody powinien na nie wydać co najmniej dwukrotność miesięcznej pensji. Inni twierdzą, że koniecznie muszą być ozdobione diamentem, i to jak największym. Czy w zestawieniu takich wytycznych można znaleźć tanie pierścionki zaręczynowe? Tak. Podpowiemy Ci, jak to zrobić.

 

Porównuj przed zakupem

 

Kupowanie pierścionka zaręczynowego bywa tak trudne, że wielu mężczyzn marzy o tym, aby zrobić to jak najszybciej. Jeśli jednak nie chcesz przepłacić, lepiej powstrzymaj się przed nabyciem pierwszej błyskotki, jaka wpadnie Ci w oko w najbliższym salonie. Różnice w cenach biżuterii dostępnej w sklepach jubilerskich są bardzo duże, dlatego jeśli zależy Ci na znalezieniu atrakcyjnej oferty, porównuj parametry poszczególnych pierścionków. Zwracaj uwagę na próbę złota, rodzaj kamienia szlachetnego oraz jego wagę w karatach. Dopiero wtedy zorientujesz się, jaki procent ceny to jego rzeczywista wartość, a jaka kwota jest marżą narzuconą przez salon.

 

Kupuj przez internet

 

Biżuteria dostępna w sklepach internetowych jest zazwyczaj tańsza od tej, którą można nabyć w stacjonarnych salonach. Dlaczego? Powód jest prosty: salony jubilerskie działające w internecie nie ponoszą dodatkowych kosztów związanych z wynajmem lokalu, zatrudnieniem sprzedawców czy ochroną oferowanych ozdób. Dzięki internetowi można też zamówić pierścionek prosto od producenta i w ten sposób uniknąć płacenia pośrednikom.

 

Mimo że wiesz, że za pośrednictwem internetu z łatwością można znaleźć tanie pierścionki zaręczynowe, boisz się, że w rzeczywistości nie będą one wyglądać tak pięknie, jak na zdjęciach? Bez obaw – takie fotografie odzwierciedlają realny wygląd biżuterii, a jeśli nie spodoba Ci się ona po otrzymaniu paczki, możesz skorzystać z prawa do zwrotu lub wymiany. Dzięki temu niczym nie ryzykujesz, ale możesz zaoszczędzić sporą kwotę.


Zwróć uwagę na rodzaj złota

 

Tradycja podpowiada, że pierścionek zaręczynowy powinien być wykonany ze złotego kruszcu. Jeżeli więc chcesz pozostać jej wierny, zwróć uwagę na próbę złota w biżuterii, którą chcesz podarować. Im jest wyższa, tym ozdoba będzie droższa. Jeśli więc masz ograniczony budżet, poszukuj próby 333 lub 585 (oznacza to, że w stopie znajduje się 33,3% lub 58,5% złota). Pozostałe składniki to tańsze metale mające na celu utwardzenie tego szlachetnego składnika, który jest dość kruchy i podatny na uszkodzenia mechaniczne. Uważaj jednak, aby w takim stopie nie znalazł się nikiel, ponieważ jest on silnie uczulający.

 

Diament – za drogo?

 

Kolejna ozdoba utożsamiana z pierścionkami zaręczynowymi to diamenty. Od dawna wiadomo, że są one najlepszymi przyjaciółmi kobiety i wiele pań marzy, aby w dniu zaręczyn właśnie ten kamień ozdobił ich dłoń. Możesz spełnić to marzenie swojej wybranki, nawet jeśli nie dysponujesz nieograniczonym budżetem. W tym celu wybieraj niewielkie kamienie osadzone w taki sposób, aby wydawały się optycznie większe. Nie wiesz, w którym pierścionku zastosowano tę metodę? Zapytaj o to w salonie. Ten prosty trik jest znany wszystkim dobrym jubilerom. Podniesie też walory estetyczne biżuterii i nie zrujnuje Ci portfela.

 

Powyższy artykuł powstał przy współpracy z firmą Michelson Diamonds.

Dowiedz się więcej jeśli interesują Cię tanie pierścionki zaręczynowe.

 


 


Powrót

Dodaj komentarz

Powiązane porady ślubne