Porady ślubne:

 


Porady i zwyczaje ślubne / Moda ślubna / Elegancki strój dla Pana Młodego

Elegancki strój dla Pana Młodego

strój dla Pana Młodego

 

Wygląd państwa młodych w dniu ślubu jest niezwykle ważny. Oprócz wyboru sukni ślubnej trzeba pomyśleć odpowiednio wcześnie o stroju dla pana młodego. Oczywiście stroje młodej pary muszą razem tworzyć spójną całość. Jeżeli suknia nie jest biała, lepiej unikać bieli w stroju pana młodego. Warto zadbać o to by dodatki takie jak: krawat, muszka, kamizelka czy spinki do mankietu, pasowały do sukni ślubnej. W związku z tym zdecydowanie lepiej jest najpierw wybrać suknię ślubną.

Panowie mają do wyboru kilka możliwości, w zależności od okoliczności i charakteru przyjęcia mogą wybrać:

 

Garnitur

To najbardziej klasyczna i uniwersalna propozycja. Odpowiedni na każdą porę dnia i na przyjęcie w dowolnym stylu. Najłatwiej jest go kupić i ponownie wykorzystać na inną okazję. Do garnituru świetnie pasuje kamizelka i krawat lub fular, sprawdzi się koszula na guziki lub elegantsza – ze spinkami w mankietach. Pod garnitur nie należy zakładać koszuli z krótkim rękawem. Warto zainwestować w garnitur z dobrego materiału, tak by był przewiewny i dopasowany do sylwetki. Spodnie należy zawsze przymierzać do butów, najlepiej ślubnych. Spodnie powinny opadać na buty, ale nie mogą tworzyć się fałdy i materiał nie może zawijać się pod podeszwę buta. Zgodnie z zasadami savoir-vivre`u na przyjęciach mężczyźni nie powinni zdejmować marynarek. Wesele jednak z reguły nie jest tak oficjalne, mimo to pan młody powinien pozostać w marynarce przynajmniej do oczepin.

 

Smoking

To strój nieco elegantszy od garnituru. Składa się z reguły z marynarki z kołnierzem szalowym lub ozdobnymi klapami, muszki, kamizelki lub pasa smokingowego. Ubiór ten jest bardzo wytworny ale należy pamiętać, że jest zarezerwowany na przyjęcia wieczorne. W związku z tym zakładanie go przed godziną 19:00 jest błędem i świadczy o nieznajomości zasad prawidłowego dobierania stroju do okoliczności.

 

Frak

To najbardziej wytworny i wyróżniający się spośród męskich ubiorów strój okolicznościowy. Składa się z czarnych spodni, marynarki – z przodu sięgającej talii, z tyłu – posiadającej opadające do kolan poły ścięte w szpic. Frak komponuje się pięknie z białymi koszulami z mankietami na spinki, cylindrem, kamizelką frakową i muszką. Strój ten jednak nie będzie pasował wszędzie  - na przykład na przyjęcie w gospodzie pod miastem. Należy pamiętać o tym, by zawsze dobierać odzież do wnętrza i okoliczności. Jeżeli wesele będzie w stylu pałacowym to frak jest wyborem idealnym.

 

Surdut

Również niezwykle elegancki strój na przyjęcia o bardzo uroczystym charakterze. Składa się z dłuższej marynarki, spodni, kamizelki i ozdobnej muchy, zdarzają się stylizacje, gdzie zamiast muszki stosuje się fular. Do tak eleganckiego stroju również najlepiej wybrać koszulę ze spinkami.

 

Wybór odpowiedniego stroju dla pana młodego powinien być podyktowany okolicznościami, stylem przyjęcia, porą dnia i wygodą. Państwo młodzi powinni wyglądać razem harmonijnie i nienagannie. W tym dniu oczy wszystkich gości będą zwrócone głównie na nich.

 

Marta Gulińska

e-narzeczeni.pl


 
strój dla Pana Młodego


Powrót

Dodaj komentarz

Powiązane porady ślubne