Porady ślubne:

 


Porady i zwyczaje ślubne / Florystyka ślubna / 3 pomysły na oryginalny bukiet ślubny

3 pomysły na oryginalny bukiet ślubny

bukiet ślubny - wachlarz


Stanowi wspaniały dodatek do sukni ślubnej. Jego historia sięga czasów starożytnych. Wówczas miał postać wianków, które nosiła Para Młoda. Symbolizowały płodność, powodzenie, a także chroniły małżonków przed złymi siłami. Rok 1500 był przełomowy, jeśli chodzi o tradycję. Od tamtej pory wianek nosiła tylko kobieta. Przybierał on również coraz bardziej urozmaicone formy, z biegiem czasu, na wzór niemiecki, przeobraził się w piękną koronę. Dopiero w XIX wieku zaczął przypominać ten, który do dzisiaj jest nieodzownym elementem ślubnym. Mowa oczywiście o … bukiecie ślubnym!


Chciałabym przedstawić kilka oryginalnych pomysłów, które, według mnie, są wręcz idealne dla nowoczesnych i odważnych Panien Młodych.

 

1. Guzikowe szaleństwo
Bukiet z guzików i broszek. Czemu nie?
Stanowi przepiękne, małe dzieło sztuki. Doskonale pasuje do prostych sukien ślubnych. Odradzam rzucanie nim podczas oczepin – może się to skończyć pobytem w szpitalu dla szczęściary, której udało się złapać to cudo. Bukiety ślubne z guzików znajdziecie między innymi w: Bukieteria, Groszki i Róże.

 

2. Warzywny i owocowy zawrót głowy
Bukiet ślubny z warzyw i owoców to świetna alternatywna dla kwiatów. Kto powiedział, że warzywa i owoce są mniej reprezentatywne od kwiatowych kompozycji? Uwaga: nie wnosić do kuchni przed ślubem, żeby nie został sałatką.

 

3. Nietypowe kształty bukietów ślubnych
Jeśli jednak od dziecka marzyłaś o bukiecie z pięknych letnich kwiatów, dlaczego nie pomyśleć nad zmianą formy?

Nietypowe formy bukietów ślubnych oferuje między innymi: Bukieciarnia, Floral Concept St
To połączenie tradycji z nowoczesnością. Każdy Gość zwróci na niego uwagę, ale jednocześnie nikt nie zarzuci ci braku kwiatów w bukiecie. Świetny kompromis klasyki z pomysłowością.

 

Niezależnie od tego, jaki bukiet wybierzemy, jedno jest pewnie – od wieków uświetnia każde wesele i nie zanosi się na to, by ta tradycja miała kiedykolwiek odejść do lamusa. I bardzo dobrze!

 

Monika Niegowska
Konsultantka ślubna
Agaya

www.zrobmywesele.pl


 
bukiet ślubny z piórami


Powrót

Dodaj komentarz

Powiązane porady ślubne