Forum e-narzeczeni.pl - serwis dla narzeczonych, sam zaplanuj ślub i wesele
https://e-narzeczeni.pl:443/forum/

Samochód nowy, czy używany?
https://e-narzeczeni.pl:443/forum/viewtopic.php?f=59&t=4413
Strona 1 z 5

Autor:  jadwigaa87 [ 24 kwietnia 2016, 16:05 ]
Tytuł:  Samochód nowy, czy używany?

Waszym zdaniem lepiej kupić samochód nowy, czy używany? Lepszy nowy z niższej półki, czy używany z wyższej?

Autor:  igaa90 [ 26 kwietnia 2016, 11:14 ]
Tytuł:  Re: Samochód nowy, czy używany?

Ja wolę kupić nowy i mieć pewność, że się nie rozsypie po kilku miesiącach. Nowe są co prawda dużo droższe, ale przynajmniej nie trzeba do nich non-stop dokładać, jak przy używanych. Kupując nowy radzę kupić taki z poprzedniego rocznika - można zaoszczędzić od kilku do kilkunastu tyś. W W-wie byłam kilka dni temu na wyprzedaży Opli z poprzedniego rocznika http://www.autozoliborz.pl/opel-promocje - jeden bardzo mi się spodobał (Opel Adam), także może się wkrótce zdecyduję.

Autor:  inka28 [ 27 kwietnia 2016, 10:28 ]
Tytuł:  Re: Samochód nowy, czy używany?

wiadomo że nowy samochód to nowy samochód, ale nieraz warto rozważyć kupno samochodu używanego wyższej klasy,ale za te same pieniądze

Autor:  lolita00 [ 31 maja 2016, 09:16 ]
Tytuł:  Re: Samochód nowy, czy używany?

Samochody używane są okej - ważne jednak, aby nie były jakieś bardzo stare ;) Warto popatrzeć sobie na stronę http://usauto.pl, gdzie znajdziecie mnóstwo fajnych amerykańskich aut na sprzedaż. Mi osobiście bardzo się one podobają :)

Autor:  Najlepiej [ 06 czerwca 2016, 00:21 ]
Tytuł:  Re: Samochód nowy, czy używany?

Lepiej kupić używany samochód. Dlaczego?

Choćby dlatego, że po wyjeździe z salonu, samochód traci prawie połowę na wartości. :)

Autor:  depo [ 14 lipca 2016, 14:14 ]
Tytuł:  Re: Samochód nowy, czy używany?

Mój sobie wymyślił, że w naszym audi postawi na zawieszenie pneumatyczne od http://pneumatic24.pl/ - no cóż, chce niech ma, może to w jakiś sposób polepszy komfort jazdy.

Autor:  klara [ 08 sierpnia 2016, 16:55 ]
Tytuł:  Re: Samochód nowy, czy używany?

Najczesciej bywa tak, ze wybor samochodu jest uzalezniony od naszego budzetu. Niektorzy wybieraja samochody nowe biorac je np. w leasing lub na kredyt. Wg mnie nie jest to dobra metoda, zbyt latwo mozna wpasc w dlugi. Jesli mialabym kupowac samochod to wybralabym cos uzywanego od dealera. Szukanie uzywanego samochodu na roznego rodzaju serwisach aukcyjnych to niestety szukanie igly w stogu siana.

Obrazek

Autor:  AndrzN [ 21 września 2016, 15:09 ]
Tytuł:  Re: Samochód nowy, czy używany?

Co do konkretnego wyboru samochodu używanego lub nowego, to ja uważam że wybór auta używanego jest opcja lepszą. zdaję sobie sprawę że obie mają plusy i minusy, ale przy jakimś tam budżecie po prostu nie stać mnie na wybór samochodu nowego. Jest to pewne ryzyko, ale można je zminimalizować - np. nie kupując tzw. okazji - bo moim zdaniem takich nie ma po prostu. Natomiast potem już korzystać z samochodu rozsądnie w sensie takim aby dbać o samochód, chociażby na przykład wymieniając terminowo olej silnikowy. Oleje samochodowe jak każdy produkt są lepsze lub gorsze i póki nie zamierzam auta "zarżnąć" preferuję zawsze lepsze oleje samochodowe, takie jak chociażby oleje Motul albo Millers - o dokładniejszej specyfikacji typu olej 5W30 albo 10W40 nie pisze bo nie wiem jakie wy preferujecie. Sporo o tych olejach samochodowym dowiedzieć się i zakupić możecie na stronie sprzedawcy i to zarówno detalicznego jak i hurtowego: http://www.millers-oleje.pl

Autor:  narrator [ 07 października 2016, 11:26 ]
Tytuł:  Re: Samochód nowy, czy używany?

Wszystko zalezy od posiadanego budzetu. Ja sklanialbym sie do zakupu dobrego uzywanego auta od dealera, nie handlarza.

Autor:  pannaanna [ 18 października 2016, 12:15 ]
Tytuł:  Re: Samochód nowy, czy używany?

Nigdy nie kupowałabym używanego samochodu, chyba, że chcesz co chwilę ponosić wielkie koszta napraw. Jeśli nie stać cię na nowy, to proponuję wypożyczanie samochodu. Bardzo wygodne rozwiązanie, także dla celów firmowych: http://vanfleet.pl/oferta/car-sharing-for-business/ .

Strona 1 z 5 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/