Dzisiaj jest 12 grudnia 2019, 02:19

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 20 marca 2017, 14:41 

witajcie,
ostatnio przy ustalaniu szczegółów mojego wyglądu w dniu ślubu, powiedziałam, ze planuje mieć bukiet róż. Usłyszałam okropne okrzyki ze strony ciotki, że to wykluczone bo róże w ślubnej wiązance przynoszą pecha. Oczywiście podchodzę do tego z dystansem, ale... czy też słyszeliście o czymś takim?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 22 marca 2017, 08:05 
Awatar użytkownika

Ja nie słyszałam tego, jestem zdziwiona, bo bardzo często w bukietach ślubnych są właśnie róże, ja miałam i żadnego pecha nie miałam.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 22 marca 2017, 09:10 

Za dużo tych zabobonów :P Nie ma co w nie wierzyć oczywiście, jeżeli c się podobają to to najważniejszy argument. To twoje święto (i twojego męża oczywiście).

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 03 maja 2017, 08:49 
Awatar użytkownika

Dokładnie, zabobony w dzisiejszych czasach nie powinny już wcale funkcjonować.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 23 grudnia 2017, 13:19 

Każde kwiaty są na tyle ładne, że chyba nie mogą przynosić pecha. :) Moja koleżanka opowiadała mi nawet o sztucznych kwiatach na ślubie. Do bukietu panny młodej to może nie bardzo, ale już kwiaty sztuczne doniczkowe na stołach w ramach dekoracji? Czemu nie? Jeżeli będą neutralne to można je wykorzystać przy różnych okazjach. Mi najbardziej podobają się białe i żółte. Co myślicie?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 02 stycznia 2018, 09:32 
Awatar użytkownika

Ja tam nie słyszałam, żeby jakieś kwiaty przynosiły pecha na ślubie. Może gerbery, bo one sa bardziej na pogrzeb.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 04 stycznia 2018, 11:33 

Mnie się tam róże pdobają i ja bym na Twoim miejscu w takie zabobony nie wierzyła ;)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 22 marca 2018, 20:55 

No to tutaj mnie zaskoczyłaś, nie wiedziałam, że jakiekolwiek kwiaty na ślubie mogą przynieść pecha... A co z piwoniami? Nadają się na ślub? Czy też się wiążą z nimi jakieś przesądy? Planowałam takie bukiet ślubny z piwonii http://amarantkwiaty.pl/bukiet-slubny-z-piwonii/, ale może na razie się wstrzymam, na wypadek, gdybym się czegoś dowiedziała złego ;) Ale mam nadzieję, że tak nie będzie, bo piwonie bardzo mi się podobają do bukietu ślubnego... :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 08 maja 2018, 09:18 

A ja tam pytanie trochę z innego tematu. Co myślicie o sztucznych kwiatach? Bukiet oczywiście będę miała z prawdziwych, ale zastanawiam się czy nie wykorzystać takich kwiatów do dekoracji. Nie będą praktyczniejsze. Tym bardziej, że znalazłam na https://pm-m.pl/318-kwiaty-w-doniczkach sztuczne kwiaty w doniczkach, które wyglądają jak żywe.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 19 czerwca 2018, 20:58 

Jest mnóstwo przesądów. Ich przestrzeganie nie uchroniło nikogo przed kryzysem w związku czy rozwodem. Jeśli podobają Ci się róże, to sobie je zamów na https://poznan.kwiaciarniacalodobowa.pl/ To od Ciebie i Twojego przyszłego męża zależy, jak będzie Wam się układało. Oczywiście możesz pooglądać inne bukiety, może coś innego wpadnie Ci w oko. Warto słuchać porad innych, ale w ostateczności to Ty podejmujesz decyzję. To Twój ślub (oby ten jeden na całe życie).

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]