Dzisiaj jest 15 listopada 2019, 10:09

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 11 marca 2019, 14:29 

bardzo często osoby niewierzące biorą ślub w kościele (bo rodzina tak chce albo tak wypada, są różne powody). Oficjalnie są członkami Kościoła więc mogą tak zrobić, często jednak rezygnują z nauk przedmałżeńskich (da się tego uniknąć). Moja znajoma, która bierze ślub w kościele mimo tego że nie wierzy (jej babcia bardzo na to naciska) była bierzmowana i nie musi iść na nauki przedmałżeńskie, akurat w jej parafii ksiądz ma do tego całkiem luźne podejście. OIstatnio jednak zaczęła na ten temat dyskutować z inną znajoma, już mężatką, która jest po takich naukach i ta powiedziała jej, że warto iść, bo to nie jest tylko gadanie o kościele, ale przede wszystkim nauka mądrego bycia w związku. Co o tym sądzicie? Warto iść na takie nauki i czy to rzeczywiście może potem pomóc unikać/lepiej rozwiązywać konflikty?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 08 lipca 2019, 14:08 

Ja jestem praktycznie parę miesięcy po naukach, a zaraz mam ślub, więc mogę śmiało wypowiedzieć się w temacie.
Na nauki przychodzą opowiadać o małżeństwach pary i osoby, które są osobami świeckimi (chociaż powiązane z kościołem), więc tu już plus bo nie wyobrażałam sobie, że będę słuchać księdza który będzie mi radził jak mam żyć z mężem... Z jednej strony są to naprawdę tendencyjne osoby, które wskazują, że jedyną światłością w życiu powinien być Bóg i kościół, ale z drugiej strony opowiadały też tam osoby, które wskazywały głównie jak dobrze radzić sobie w rodzinie z dziećmi i to była największa wartość dodana tych spotkań.
Niekoniecznie były tam informacje jak rozwiązywać konflikty, tego już bardziej uczono w poradnictwie rodzinnym.
Jednak podsumowując nie uważam, że to była strata czasu (chociaż były momenty, że chciałam wyjść). Wszystko zależy od tego na jakie osoby trafisz.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]