Dzisiaj jest 29 października 2020, 22:38

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 15 lipca 2016, 15:25 
Awatar użytkownika

Jak to u was wygląda po ślubie? Jaki macie rachunek bankowy - wspólny czy rozdzielny? Możecie polecić coś w tym zakresie?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 18 lipca 2016, 10:42 
Awatar użytkownika

My akurat mamy rozdzielne, chociaż mam znajomych którzy mają wspólne rachunki. Albo takie, że jedna osoba posiada rachunek a druga jest upoważniona do konta. Oboje mają karty.
Konta bankowe są z zasady (z wyjątkami) bezpłatne lub kosztują max do kilku zł miesięcznie. Nie jest to jakiś duży wydatek, więc warto mieć dwa - gdyby jedno nagle przestało działać. Tutaj jest dobry portal na temat http://konto-w-banku.pl/- dowiesz się z niego, co gdzie i za ile. Założysz za jego pośrednictwem rachunek bankowy.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 22 listopada 2016, 11:42 

Zastanawiamy się z moim świeżopoślubionym nad założeniem wspólnego konta z kartą kredytową (w razie większych wydatków;)). Niestety, mąż w przeszłości miał problemy ze spłacaniem kredytu i jego nazwisko przez jakiś czas figurowało na czymś takim jak lista dłużników. Osoby prywatne mogą jakoś sprawdzić, czy jeszcze tam widnieją? Za darmo czy to coś kosztuje? Z tego co wiem, znajdował się w tym BIGu: https://erif.pl/promocja/lista-zadluzonych/. Niby już jakiś czas temu wszystko uregulował, ale nie wiem, czy przez to bank nie będzie robił nam problemów :( Ale możliwe, że chodzi o większą ilość rejestrów.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 28 listopada 2016, 16:24 

Ja bardzo chciałbym mieć wspólny rachunek, ale z powodu problemów finansowych żony już od początku znajomości zdecydowaliśmy się na intercyzę. Dzięki temu firmy windykacyjne nie zajmują mojego konta. Oczywiście pomagam jej spłacać zadłużenie, ale też trochę nie ufam w jej dbałość o finanse, bo i u niej w domu rodzinnym wszyscy mieli lekki stosunek do pieniędzy. Staram się ją nauczyć, szukam takich różnych podpowiedzi w internecie, znalazłem nawet ciekawy poradnik https://pl.kruk.eu/klienci/ i chciałem, żeby się czegoś dowiedziała z tego, ale jest niechętna… A ja bardzo chciałbym mieć w niej oparcie finansowe i chciałbym, żeby miała dostęp do moich pieniędzy.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 06 grudnia 2016, 15:02 
Awatar użytkownika

Po weselu będzie sporo gotówki, moim zdaniem pomysł z założeniem wspólnego konta po weselu jest bardzo dobry. Pieniądze z wesela przelewamy na wspólne konto :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 20 stycznia 2017, 10:52 

U nas po ślubie każdy będzie miał osobne konto bankowe jak do tej pory. Nie chcemy mieć wspólnego, żeby każdy kontrolował swoje wydatki. Ale nie wiem, czy zostaniemy nadal w swoich dotychczasowych bankach. Być może coś się zmieni, ponieważ czytam ostatnio dużo na temat finansów. Znalazłam ciekawego bloga http://moneye.pl gdzie jest dużo ciekawych i przydatnych artykułów.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 03 lutego 2017, 11:05 

oddzielne konta ale z dostępami

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 07 lutego 2017, 22:44 

Beleremik pisze:
Zastanawiamy się z moim świeżopoślubionym nad założeniem wspólnego konta z kartą kredytową (w razie większych wydatków;)). Niestety, mąż w przeszłości miał problemy ze spłacaniem kredytu i jego nazwisko przez jakiś czas figurowało na czymś takim jak lista dłużników. Osoby prywatne mogą jakoś sprawdzić, czy jeszcze tam widnieją? Za darmo czy to coś kosztuje? Z tego co wiem, znajdował się w BIGu. Niby już jakiś czas temu wszystko uregulował, ale nie wiem, czy przez to bank nie będzie robił nam problemów :( Ale możliwe, że chodzi o większą ilość rejestrów.

wystarczy zarejestrować się na stronie KRD i po paru dniach jest dostępny raport również dla osób prywatnych

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 10 lutego 2017, 16:46 

jeden wspólny - rachunki, oszczędności etc. A tak na co dzień każdy swój.
Ale np. moja siostra z mężem mają wspólne

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 21 lutego 2017, 13:34 

Ja jestem za oddzielnym. Albo trzy - dwa oddzielne i jeden wspólny, na którym by lądowała jakaś część wypłaty obojga na wspólne wydatki.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]