Forum e-narzeczeni.pl - serwis dla narzeczonych, sam zaplanuj ślub i wesele
https://e-narzeczeni.pl:443/forum/

Rachunek bankowy - wspólny czy rozdzielny?
https://e-narzeczeni.pl:443/forum/viewtopic.php?f=44&t=4504
Strona 1 z 3

Autor:  peks [ 15 lipca 2016, 15:25 ]
Tytuł:  Rachunek bankowy - wspólny czy rozdzielny?

Jak to u was wygląda po ślubie? Jaki macie rachunek bankowy - wspólny czy rozdzielny? Możecie polecić coś w tym zakresie?

Autor:  justa87 [ 18 lipca 2016, 10:42 ]
Tytuł:  Re: Rachunek bankowy - wspólny czy rozdzielny?

My akurat mamy rozdzielne, chociaż mam znajomych którzy mają wspólne rachunki. Albo takie, że jedna osoba posiada rachunek a druga jest upoważniona do konta. Oboje mają karty.
Konta bankowe są z zasady (z wyjątkami) bezpłatne lub kosztują max do kilku zł miesięcznie. Nie jest to jakiś duży wydatek, więc warto mieć dwa - gdyby jedno nagle przestało działać. Tutaj jest dobry portal na temat http://konto-w-banku.pl/- dowiesz się z niego, co gdzie i za ile. Założysz za jego pośrednictwem rachunek bankowy.

Autor:  Beleremik [ 22 listopada 2016, 11:42 ]
Tytuł:  Re: Rachunek bankowy - wspólny czy rozdzielny?

Zastanawiamy się z moim świeżopoślubionym nad założeniem wspólnego konta z kartą kredytową (w razie większych wydatków;)). Niestety, mąż w przeszłości miał problemy ze spłacaniem kredytu i jego nazwisko przez jakiś czas figurowało na czymś takim jak lista dłużników. Osoby prywatne mogą jakoś sprawdzić, czy jeszcze tam widnieją? Za darmo czy to coś kosztuje? Z tego co wiem, znajdował się w tym BIGu: https://erif.pl/promocja/lista-zadluzonych/. Niby już jakiś czas temu wszystko uregulował, ale nie wiem, czy przez to bank nie będzie robił nam problemów :( Ale możliwe, że chodzi o większą ilość rejestrów.

Autor:  Beleremik [ 28 listopada 2016, 16:24 ]
Tytuł:  Re: Rachunek bankowy - wspólny czy rozdzielny?

Ja bardzo chciałbym mieć wspólny rachunek, ale z powodu problemów finansowych żony już od początku znajomości zdecydowaliśmy się na intercyzę. Dzięki temu firmy windykacyjne nie zajmują mojego konta. Oczywiście pomagam jej spłacać zadłużenie, ale też trochę nie ufam w jej dbałość o finanse, bo i u niej w domu rodzinnym wszyscy mieli lekki stosunek do pieniędzy. Staram się ją nauczyć, szukam takich różnych podpowiedzi w internecie, znalazłem nawet ciekawy poradnik https://pl.kruk.eu/klienci/ i chciałem, żeby się czegoś dowiedziała z tego, ale jest niechętna… A ja bardzo chciałbym mieć w niej oparcie finansowe i chciałbym, żeby miała dostęp do moich pieniędzy.

Autor:  Bentom [ 06 grudnia 2016, 15:02 ]
Tytuł:  Re: Rachunek bankowy - wspólny czy rozdzielny?

Po weselu będzie sporo gotówki, moim zdaniem pomysł z założeniem wspólnego konta po weselu jest bardzo dobry. Pieniądze z wesela przelewamy na wspólne konto :)

Autor:  gorzka [ 20 stycznia 2017, 10:52 ]
Tytuł:  Re: Rachunek bankowy - wspólny czy rozdzielny?

U nas po ślubie każdy będzie miał osobne konto bankowe jak do tej pory. Nie chcemy mieć wspólnego, żeby każdy kontrolował swoje wydatki. Ale nie wiem, czy zostaniemy nadal w swoich dotychczasowych bankach. Być może coś się zmieni, ponieważ czytam ostatnio dużo na temat finansów. Znalazłam ciekawego bloga http://moneye.pl gdzie jest dużo ciekawych i przydatnych artykułów.

Autor:  alb.kla [ 03 lutego 2017, 11:05 ]
Tytuł:  Re: Rachunek bankowy - wspólny czy rozdzielny?

oddzielne konta ale z dostępami

Autor:  marlito [ 07 lutego 2017, 22:44 ]
Tytuł:  Re: Rachunek bankowy - wspólny czy rozdzielny?

Beleremik pisze:
Zastanawiamy się z moim świeżopoślubionym nad założeniem wspólnego konta z kartą kredytową (w razie większych wydatków;)). Niestety, mąż w przeszłości miał problemy ze spłacaniem kredytu i jego nazwisko przez jakiś czas figurowało na czymś takim jak lista dłużników. Osoby prywatne mogą jakoś sprawdzić, czy jeszcze tam widnieją? Za darmo czy to coś kosztuje? Z tego co wiem, znajdował się w BIGu. Niby już jakiś czas temu wszystko uregulował, ale nie wiem, czy przez to bank nie będzie robił nam problemów :( Ale możliwe, że chodzi o większą ilość rejestrów.


wystarczy zarejestrować się na stronie KRD i po paru dniach jest dostępny raport również dla osób prywatnych

Autor:  JuliaJulia [ 10 lutego 2017, 16:46 ]
Tytuł:  Re: Rachunek bankowy - wspólny czy rozdzielny?

jeden wspólny - rachunki, oszczędności etc. A tak na co dzień każdy swój.
Ale np. moja siostra z mężem mają wspólne

Autor:  joe [ 21 lutego 2017, 13:34 ]
Tytuł:  Re: Rachunek bankowy - wspólny czy rozdzielny?

Ja jestem za oddzielnym. Albo trzy - dwa oddzielne i jeden wspólny, na którym by lądowała jakaś część wypłaty obojga na wspólne wydatki.

Strona 1 z 3 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/