Dzisiaj jest 05 grudnia 2020, 04:10

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 28 marca 2017, 20:59 
Awatar użytkownika

Ja mam wspólne oszczędnościowe, a bieżące oddzielne.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 10 lipca 2017, 15:13 

tych formalnosci na początku jest sporo:) aż chciało by się powiedzieć, że dobra księgowa by się przydała:) http://anekslublin.pl/
My mamy osobne, ale po prostu zostało już tak z wcześniejszych czasów.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 11 lipca 2017, 17:52 

Ja jestem na osobnym ;)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 23 marca 2018, 09:47 

Myślę, że decydować powinna tutaj przede wszystkim kwestia wzajemnego zaufania. Jeśli małżonkowie sobie wzajemnie ufają, to nie widzę powodu, dla którego nie mieliby posiadać wspólnego konta. Ja sama mam z mężem konto w eurobanku, zdecydowaliśmy się jakiś czas temu przenieść swój rachunek i wyszliśmy na tym pozytywnie - http://www.e-narzeczeni.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=3395&p=15514#p15514. I jedna rada: w sprawach finansowych kierujcie się rozsądkiem, a nie emocjami.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 09 maja 2018, 15:27 

Lepiej zrobić intercyzę i mieć spokój ;) ja za takiego założenia wyszłam.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 01 czerwca 2018, 10:10 

My pkanujemy mieć oddzielny. Każdy ma swoją kasę.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 27 listopada 2018, 14:45 

Pytanie, co będzie korzystniejsze pod kątem fiskalnym? Warto takie rzeczy konsultować z dobrymi księgowymi. Jeśli nie macie pojęcia, w jaki sposób to działa, to po prostu skontaktujcie się z http://macpit.pl/#about i znajdziecie proste rozwiązanie. Warto o tym pomyśleć już teraz.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 29 listopada 2018, 15:27 

a teraz zastanów się, w jakiej będziesz sytuacji, jkeśli zdecydujesz się na wspólny rachunek bankowy, a potem coś pójdzie nie tak. Teraz formalności są dla ciebie ogromne - a pomyśl, ile ich będzie, jak będziecie wszystko odkręcać… nikomu tego nie życze, ale znam takie przypadki. poza mtym mamy XXi wiek, kobieta naprawdę może mieć swoje pieniądze :D często jeden partner zarabia więcej od drugiego i się po swojemu dzielą płacaniem za wspólne życie. wspólne konto według mnie tylko komplikuje sprawę - chyba nie chcesz kogos pytac, czy mozesz wydac swoje pieniądze, bo są na wspólnym koncie?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 20 lutego 2019, 14:42 

Mi się wydaje, że zależy to od charakterów i zachowań małżonków. Jeżeli kobieta jest zakupoholiczką a mąż jest oszczędny lub to kobieta racjonalnie gospodaruje pieniędzmi a mężczyzna lubi zajrzeć do kieliszka to może lepiej mieć oddzielne konta.... Jednakże w przypadku osób, które potrafią się dogadać i nie szastają pieniędzmi to pieniądze po ślubie powinny być wspólne. My z narzeczonym dopiero za kilka miesięcy bierzemy ślub ale już teraz mamy wspólne pieniądze i razem nimi dysponujemy i nie ma wygadywania kto ile zarabia. Więc reasumując - wszystko zależy od ludzi.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 21 lutego 2019, 15:40 

nadia1101985 - dokładnie - choć z drugiej strony przezorny zawsze ubezpieczony

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]