Porady ślubne:

 


Porady i zwyczaje ślubne / Uroda i zdrowie / W poszukiwaniu idealnej fryzury ślubnej

W poszukiwaniu idealnej fryzury ślubnej

fryzura ślubna

Przygotowania do ślubu są zawsze burzliwe. Jedne z najważniejszych spraw to wymarzona suknia ślubna dla panny młodej oraz odpowiednia fryzura ślubna. Każda panna młoda chce wyglądać olśniewająco na swoim ślubie. Dlatego fryzura musi być jednocześnie pasująca do sukni i zaskakująca. Dobierając fryzurę trzeba kierować się między innymi jej praktycznością oraz dopasowaniem do naszego kształtu twarzy.


Od  zawsze na ślubie królują wszelkiego rodzaju upięcia.  Zaczynając od klasycznych koków typu „hiszpan” czy „banan” oraz ich modyfikacjach, kończąc na podpięciach z burzy loków. Zawsze bezpieczną fryzurą są loki, czy to kręcone na lokówkę czy na prostownicę.  Mogą być wykorzystane do koka bądź mogą być całą konstrukcją fryzury. Często panny młode decydują się na delikatne podpięcia z loków. Dla bardziej odważnych dobre będą  fantazyjne koki, które przyciągną uwagę gości. Oczywiście nie możemy przesadzić z ich wielkością i zdobieniami.  Wszystko musi być w granicach dobrego smaku. Na pewno unikamy brokatu, ta wersja jest tylko na Sylwester.  Dla panien z krótkimi włosami też jest wiele możliwości.  Jedną z najbardziej popularnych jest doczepienie dopinek do swoich włosów bądź przedłużenie poszczególnych pasemek wybraną metoda przedłużania.

 

KIEDY WYKONAĆ PRÓBNĄ FRYZRURĘ ŚLUBNĄ?

próbna fryzura ślubna

 

Wykonanie próbnej fryzury ślubnej najlepiej zrobić na 3 miesiące przed ślubem.  Zawsze będzie jeszcze czas by ją zmienić.  Natomiast dzień przed ślubem dobrze jest umyć włosy i następnego dnia rano udać się do naszego fryzjera na uczesanie. W ten sposób nasza fryzura będzie mniej sypka i będzie dłużej się trzymać.  Jeżeli do włosów będą doczepiane żywe kwiaty, co zdarza się bardzo często,  należy przez noc włożyć kwiat do miski z zimną wodą by nam nie zwiędły następnego dnia,  w końcu musi się dobrze prezentować przez cały następny dzień.  Pamiętajmy by kwiat tworzył spójną kompozycję z bukietem panny młodej.

 

Z WELONEM CZY BEZ?

 

fryzura ślubna z welonem


Kolejnym ważnym  elementem jest welon. Nie wszystkie panny młode decydują się na niego. Jeżeli tak , to trzeba pamiętać aby pasował do całej fryzury.  Trzeba go idealnie dopasować i dobrze wpiąć , w przeciwnym razie nie będzie wyglądać korzystnie. Nie zapominajmy też by nasza świadkowa zawsze miała w torebce kilka wsuwek i szpilek.  Przydają się one przy zdejmowaniu welonu,   bowiem wtedy  fryzura jest najbardziej narażona na uszkodzenia.  Często zamiast welonu panny młode wolą ozdoby do włosów( kwiaty, kapelusiki, opaski, pióra czy wstążki). Oczywiście jest to świetna alternatywa dla osób ceniących oryginalność  i traktujących ślub w sposób nowoczesny.

 

JAKA JEST IDEALNA FRYZRURA ŚLUBNA?

fryzura ślubna

 

Taka, w której będziesz czuła się najlepiej. Nie sugeruj się tym co powiedzą Ci koleżanki czy rodzina. To jest Twój dzień,  to Ty masz być gwiazdą tego dnia i sama wiesz w czym czujesz się najlepiej.

 

Autor:
Milena Staniecka
Stylista fryzur

 

******************************

Przeczytaj również:

Suknie ślubne marzeń

Zajrzyj do naszych galeii


 


Powrót

Dodaj komentarz