Porady ślubne:

 


Porady i zwyczaje ślubne / Uroda i zdrowie / Sposoby na zadbane dłonie.

Sposoby na zadbane dłonie.

Sposoby na zadbane dłonie.

Zbyt wiele osób nie przykłada do pielęgnacji dłoni wystarczającej uwagi. Na co dzień nie myśli się o tej części ciała, choć to właśnie ona narażona jest szczególnie na działanie czynników zewnętrznych. Woda o różnej temperaturze, mroźne bądź gorące powietrze, różnego rodzaju środki stosowane w kuchni czy łazience, to tylko kilka najczęstszych problemów ze skórą dłoni.

 

Jeżeli się o nią nie zadba, wówczas z biegiem czasu jej kondycja będzie się bardzo pogarszać. I właśnie na dłoniach wiek człowieka będzie najbardziej widoczny. Krem do rąk to podstawa. Najlepiej mieć go zawsze przy sobie. Wieczorem przyda się ten bardziej skondensowany i bogatszy w składniki odżywcze. Pomogą one skórze się zregenerować w nocy. Taki produkt może mieć również bardziej tłustą konsystencję. W kremie stosowanym w ciągu dnia jest to niepraktyczne, ale przed snem można zaopatrzyć swoje dłonie w taką warstwę ochronną.

 

W przypadku kremu na dzień lepiej jednak postawić na produkt, który szybko się wchłania i momentalnie daje uczucie nawilżenia. Warto szukać też kremu o ładnym zapachu, jego stosowanie będzie wówczas bardziej przyjemne. A stosować należy go często, praktycznie po każdym myciu rąk. Jak wiadomo higiena wymaga, aby ręce myć wodą z mydłem jak najczęściej.

 

Niestety kłóci się to z zasadami pielęgnacji skóry dłoni, ale równie z dbaniem o paznokcie. Woda bowiem im szkodzi, podrażnia i wysusza skórę, a paznokcie osłabia. Warto zatem łagodzić skutki jej działania właśnie poprzez systematyczne używanie kremu do rąk. O dłonie dbać można również poprzez różnego rodzaju maseczki.

 

Kupuje się w sklepie, choć równie dobrze sprawdzają się również te robione w domu, chociażby z ziemniaków, oliwy oraz mleka. Jednocześnie należy ograniczać kontakt z wodą poprzez stosowanie rękawiczek gumowych, a zimą chronić ciepłymi rękawicami przed mrozem, wilgocią oraz wiatrem. Dłonie to jednak nie tylko skóra. Na ich wygląd wpływa również kondycja paznokci. Regularnie wykonywany manicure to podstawa. Najlepiej udać się do kosmetyczki, ponieważ ona w fachowy sposób wytnie skórki, wypiłuje paznokcie, a jeżeli zajdzie taka potrzeba zastosuje również odpowiednią odżywkę.

 

Warto sprawdzić, jakimi produktami dysponuje konkretny salon i wybierać te najlepsze. Nie zawsze jednak wizyta w takim miejscu jest możliwa, głównie z uwagi na dosyć wysokie koszty. Nie ma powodów do zmartwień. W zaciszu swojego domu również można wykonać manicure. Potrzebne do tego narzędzia bez problemu udaje się znaleźć w internecie, ale również w najbliższej drogerii. Najważniejsze jest natomiast to, aby swoje dłonie otaczać opieką.

 

Pierwszorzędne znaczenie ma tu systematyczna pielęgnacja skóry oraz paznokci, również za sprawą zbilansowanego jadłospisu. Nie obędzie się bez witamin z grupy A, B oraz E. Przyda się magnez, krzem, jak również tak cenny dla paznokci cynk. Dieta budowana z myślą o dłoniach powinna zawierać przede wszystkim warzywa, ryby, pieczywo pełnoziarniste. Jednym słowem wszystko to, co pomaga dbać również o piękną sylwetkę.

 

 

Portal BeautyPortal.pl pomógł nam przy pisaniu tego artykułu

 


 


Powrót

Dodaj komentarz

Powiązane porady ślubne