Porady ślubne:

 


Porady i zwyczaje ślubne / Uroda i zdrowie / Makijaż ślubny

Makijaż ślubny

makijaż ślubny

 

Idealny makijaż ślubny to taki, który podkreśli wszystkie nasze zalety, zamaskuje niedoskonałości i przetrwa wiele godzin szalonej zabawy, momenty wzruszenia i niepogodę.

 

Jego wykonanie można zlecić profesjonalistom lub zrobić to samemu. Za tym, by na makijaż umówić się w salonie kosmetycznym lub zamówić usługę z dojazdem do domu, przemawia przede wszystkim wygoda. Wbrew pozorom jest to też oszczędność. Wizażystka posiada całą paletę barw, mnóstwo kosmetyków utrwalających, specjalne bazy i całą gamę kosmetyków dla różnego typu cery. Często są to kosmetyki z najwyższej półki.

 

Jeżeli jednak posiadamy odpowiednie produkty i jesteśmy pewne swych umiejętności, można zrobić to samodzielnie.

Aby makijaż był jak najtrwalszy należy sięgnąć po odpowiedni dla naszej cery krem. Nawilży on naszą skórę i sprawi, że kolejne kosmetyki dłużej się na niej utrzymają.

Kolejnym krokiem powinno być zastosowanie podkładu. Często stosuje się też specjalne bazy pod podkład. Kosmetyk należy rozprowadzić równomiernie i pamiętać o doborze odpowiedniego odcienia. Zbyt ciemny stworzy efekt maski, będzie się odcinał od koloru skóry na pozostałych partiach ciała. Niedoskonałości cery należy zamaskować korektorem. Kosmetyki płynne można nakładać pędzlem lub palcami. Obie techniki mają swoich zwolenników i przeciwników. Pędzel jest nieco bardziej precyzyjny, z drugiej strony – marnujemy część produktu, która pozostaje na włosiu. Podkładem często muska się także szyję i uszy, jeżeli fryzura ma być upięta.

Na podkład nakłada się sypki puder. Można zastosować biały – matujący i nie nadający już dodatkowego koloru skórze. Najlepiej zrobić to szerokim pędzlem. Trzeba uważać by nie nałożyć za dużo kosmetyków, by nie powstały grudki.

Teraz czas na pomalowanie oczu. Robimy to przed nałożeniem korektora pod oczy. Często podczas cieniowania powiek opada nieco pyłku, który z gotowego makijażu twarzy byłoby ciężko usunąć. Przy wyborze kolorystyki nie warto się kierować modą, lepiej zastosować paletę barw, która jest odpowiednia dla naszego typu urody. Jeżeli makijaż robi nam wizażystka – z pewnością dobierze dla nas idealne kolory. Oczy należy wycieniować. Sposób cieniowania zależy od ich kształtu, szerokości rozstawienia i wielkości. Zawsze zaczynamy od koloru najjaśniejszego, który potem przyciemniamy. Aby zagęścić rzęsy można cieniem poprowadzić kreskę nad ich linią. Najlepszy będzie tusz wodoodporny – nigdy nie wiadomo, jak wiele wzruszeń czeka nas tego dnia. Gdy oczy są już umalowane zakrywamy cienie pod oczami korektorem i podkładem. Twarz modelujemy za pomocą różu lub bronzera. Z reguły podkreślamy nim kości policzkowe. Po nałożeniu szminki warto przypudrować usta i nałożyć kolejną warstwę – zdecydowanie dłużej utrzymamy kolor. Na koniec szerokim pędzlem omiatamy twarz pudrem utrwalającym i pryskamy utrwalaczem w sprayu. Całość powinna przetrwać zabawę do białego rana.


Jeżeli zdecydujemy się na usługi wizażystki, warto umówić się najpierw na makijaż próbny. Z reguły koszt nie jest tak duży, jak ślubnego, a zyskamy pewność, że osoba, która się nami zajmie wie, co robi. Na takim spotkaniu wypytujmy o wszystkie istotne dla nas informacje. Przede wszystkim o dostępność kosmetyków. Jeżeli próba ma miejsce na wiele miesięcy przed ślubem, nasz wypatrzony cień lub szminka mogą się skończyć. Warto umówić się z wizażystką by zapisała wszystkie kosmetyki, którymi koniecznie chcemy być umalowane i pilnowała ich stanu, ewentualnie – dokupiła. Kolejna sprawa to ważność kosmetyków i ich skład. Wbrew pozorom złośliwe alergie skórne to nie odosobnione przypadki. Kosmetyki przeterminowane lub niewiadomego pochodzenia mogą być niebezpieczne. Zapoznajmy się dokładnie z produktami, jakie stosuje wizażystka. Bardzo ważna jest także higiena pracy. Jeżeli widzimy, że pędzle nie są czyszczone po każdym użyciu, a kosmetyki są przechowywane w sposób niewłaściwy, unikajmy korzystania z takich usług. Zdrowie i bezpieczeństwo naszej skóry jest bardzo ważne w tym dniu.


Wizażystka z pewnością zaproponuje nam typ makijażu i kolorystykę. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze trzeba być w pełni podatnym na sugestie. Makijaż ma podkreślać nasz styl, osobowość i urodę, a nie uczynić z nas inną osobę. Zbyt krzykliwy może zostać odebrany, jako niewłaściwy na okoliczność. Źle dobrany kolorystycznie może sprawić, że będziemy źle się w nim czuły, a to nie wpłynie na nas zbyt korzystnie w dniu ślubu. Najważniejsze to pozostać sobą w odświętnym stylu. Żaden kosmetyk nie uczyni nas atrakcyjniejszymi niż szczery uśmiech i poczucie, że jesteśmy w tym dniu najpiękniejsze.

 

Marta Gulińska

e-narzeczeni.pl


 
makijaż ślubny
makijaż ślubny
makijaż ślubny
 


Powrót

Dodaj komentarz

Powiązane porady ślubne