Porady ślubne:

 


Porady i zwyczaje ślubne / Uroda i zdrowie / Jak zadbać o kondycję paznokci przed ślubem?

Jak zadbać o kondycję paznokci przed ślubem?

piękne i zdrowe paznokcie

Każda z nas chce, żeby jej ślubny manicure prezentował się nienagannie. Nasze dłonie będą wyglądały pięknie na fotografiach ślubnych, kiedy odpowiednio wcześniej zadbamy o ich pielęgnację. Pamiętajmy, że najlepsze efekty osiągniemy, kiedy będziemy działały a wielu płaszczyznach. Dobrze jest zadbać między innymi o odpowiednią dietę, suplementację, stosowanie odżywek do paznokci i wybór najwyższej jakości lakierów.

 

Dieta to podstawa

 

Jeżeli chcemy, żeby nasze paznokcie były mocne i zdrowe, zadbajmy o to, żeby odżywić je od środka. Dobrze zbilansowana dieta może przynieść nam naprawdę zadowalające rezultaty. Składniki, które są bardzo ważne dla paznokci to między innymi:

 

– wapń,

– żelazo,

– witamina C,

– witaminy z grupy B,

– magnez,

– krzem,

– cynk.

 

Wapń możemy znaleźć w takich produktach jak mleko, jogurt, kefir, maślanka, ser, sardynki, brokuły, jarmuż i inne ciemnozielone warzywa liściaste. Niedobory żelaza uzupełnimy spożywając na przykład czerwone mięso, szpinak, szparagi, rodzynki, gorzką czekoladę. Jeżeli zależy nam, żeby w naszej diecie nie zabrakło witaminy C pamiętajmy, żeby obfitowała ona w warzywa i owoce. Witaminy z grupy B znajdziemy w orzechach, pestkach dyni, zielonych warzywach, czekoladzie, ziemniakach, wątróbce czy drożdżach.

 

Magnez podobnie jak witaminy z grupy B jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego działania naszego układu nerwowego. Ma również wpływ na kondycję paznokci. Jeżeli chcemy uzupełnić jego braki jedzmy ryby i owoce morza, pestki i orzechy, ziarna zbóż. Krzem znajdziemy w takich warzywach jak pietruszka, marchewka czy buraki. Niedobór cynku jest bardzo widoczny na naszych paznokciach – gdy cierpimy na jego niedobór, pojawiają się na nich białe plamki. Ten cenny pierwiastek znajduje się na przykład w kiełkach soi, pestkach dyni i słonecznika, owocach morza, drobiu czy pełnoziarnistym pieczywie.

 

Suplementy diety a piękne paznokcie

 

Jeżeli czujemy, że nasza dieta nie pokrywa zapotrzebowania na wszystkie składniki odżywcze, które są potrzebne naszym paznokciom, możemy pomyśleć o dobrej suplementacji. Współcześnie na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które dedykowane są przede wszystkim osobom chcącym poprawić kondycję swoich paznokci. Kiedy decydujemy się na suplementację, powinniśmy pamiętać, że jest ona jedynie rozwiązaniem krótkodystansowym i nie jest w stanie zastąpić zróżnicowaniem diety. Na kilka miesięcy przed ślubem możemy sobie jednak pozwolić na taką kurację.

 

Stosowanie odpowiednich lakierów

 

Jeżeli rozpoczęłyśmy przygotowania naszych paznokci do ślubnego manicure, musimy mieć świadomość, że możemy zniweczyć swoje starania używając niewłaściwych lakierów do paznokci. Większość kobiet, które regularnie malują paznokcie po pewnym czasie zauważa, że stały się one słabsze, cieńsze, kruche i łamliwe. Zaprzestanie wykonywania manicure na kilka miesięcy przed ślubem jest dla wielu kobiet praktycznie niemożliwe. W takiej sytuacji dobrze jest zadbać o używanie jak najlepszych, bezpiecznych dla zdrowia lakierów. Współcześnie jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ na rynku pojawia się coraz więcej produktów z bardzo dobrym składem jak Gellack UV Pro.

 

Na kilka miesięcy przed planowaną uroczystością dobrze jest się przestawić na tak zwane lakiery oddychające, które błyskawicznie zyskują na popularności. Sekretem ich skuteczności jest zapewnienie paznokciom dostępu do tlenu, co jest niemożliwe w przypadku lakierów klasycznych. Nowoczesne emalie oddychające zawierają w swoim składzie specjalny polimer, który używany jest między innymi do produkcji soczewek kontaktowych najnowszej generacji.

 

Coraz powszechniejsze na rynku kosmetycznym są lakiery do paznokci zawierające substancje odżywcze, między innymi spirulinę. Bezpieczne lakiery nie posiadają szkodliwych dla zdrowia formaldehydu, toluenu czy albo akrylanów. Dodatkowo ilość alkoholu użyta do ich produkcji została radykalnie zmniejszona.

 

Ślubny manicure – o czym należy pamiętać?

 

Współczesna panna młoda ma wiele możliwości wykonania manicure ślubnego, który nie dość, że będzie bardzo efektowny, to jeszcze bezpieczny dla zdrowia. Ma to szczególnie duże znaczenie dla licznej grupy kobiet, które biorą ślub będąc w ciąży. Przyszłe mamy powinny zdawać sobie sprawę, że toksyczne substancje zawarte w lakierach do paznokci mogą przenikać do krwi, a w efekcie powodować uszkodzenie płodu. Z tego względu dobrze jest zdecydować się na zastosowanie możliwie jak najbezpieczniejszych produktów.

 

Kiedy bierzemy ślub w ciąży, zrezygnujmy z popularnych hybryd czy paznokci akrylowych. Warto natomiast zainteresować się manicure tytanowym, który daje znakomite rezultaty, jest natomiast pozbawiony toksycznych substancji.

 

Bardzo dobrym pomysłem jest wykonanie ślubnego manicure przynajmniej na kilka tygodni przed ślubem. W ten sposób przekonamy się, czy rzeczywiście spełnia on nasze oczekiwania. W sytuacji kiedy będziemy miały jakiekolwiek zastrzeżenia pozostanie nam jeszcze wiele czasu na eksperymentowanie i wprowadzenie ewentualnych zmian.

 


 


Powrót

Dodaj komentarz

Powiązane porady ślubne