Porady ślubne:

 


Porady i zwyczaje ślubne / Ślubne zwyczaje / Wszystko co trzeba wiedzieć o sesji narzeczeńskiej

Wszystko co trzeba wiedzieć o sesji narzeczeńskiej

sesja narzeczeńska

Wybraliście już fotografa, który uwieczni dzień Waszego ślubu i pomyśleliście nawet o sesji plenerowej.  A czy rozpatrywaliście opcję wykonania sesji narzeczeńskiej?! Przeczytajcie czy warto się na nią zdecydować.

 

Zdjęcia wykonywane przez profesjonalnych fotografów na ślubach i przyjęciach weselnych są świetną pamiątką na całe życie, dlatego zamówienie takiej usługi jest dzisiaj wręcz obowiązkowe. Równie popularne i związane z całą usługą są sesje ślubne, które wykonywane są w określonym czasie po ślubie. Takie czynności nie dziwią już nikogo jednak od pewnego czasu na rynku usług ślubnych pojawiła się jeszcze jedna ciekawa opcja, a mianowicie sesja narzeczeńska, zwana też czasem przedślubną.

Czym jest sesja narzeczeńska i kiedy się ją wykonuje? Otóż takie zdjęcia robione są zazwyczaj na kilka miesięcy przed ślubem. W zasadzie wszystko zależy tu od propozycji fotografa, a także możliwości i chęci pary młodej. Niektórzy decydują się na zdjęcia na rok przed ślubem, a inni dwa miesiące. Dowolność jest duża, dlatego można spokojnie wykonać sesję kiedy nam najbardziej odpowiada.

 

Jakie zalety mają sesje narzeczeńskie?

 

  • są piękną pamiątkś z okresu narzeczeńskiego,
  • stanowią okazję do próby przed obiektywem,
  • pozwalają przełamać wstyd przed byciem w centrum uwagi,
  • umożliwiają wykonanie zdjęć, które będą wykorzystane podczas przyjęcia weselnego.

 

Co raz więcej par decyduje się na sesję narzeczeńską, gdyż stanowi ona w pewnym sensie uzupełnienie całej pamiątki fotograficznej z okresu ślubu. Oprócz zdjęć z tego ważnego dnia czy też późniejszej sesji ślubnej otrzymujemy bowiem również ujęcia z czasu, gdy nie byliśmy jeszcze małżeństwem. Jest to fajny pomysł, dlatego warto rozważyć jego wykonanie.

 

Jak w praktyce wygląda sesja narzeczeńska?

 

Zdjęcia wykonywane w okresie, gdy przyszła para młoda planuje ślub nie są, aż tak wymagające jak te, które robione są w tym jedynym dniu. Co do stroju jaki należy włożyć na taką okoliczność istnieje bardzo duża dowolność. Zazwyczaj pary ubierają się na luzie, nieformalnie, tak jak czują się najlepiej. Można także dogadać z fotografem jakie ubranie będzie pasowało, a czego lepiej unikać. Wszystko zależy także od miejsca, gdzie wykonywana jest taka sesja. A tu pomysłów jest bardzo dużo. Oczywiście wiele zależy także od miejsca zamieszkania, ale każdy porządny fotograf ma głowę pełną pomysłów. Stąd też pojawiają się liczne idee na plener, w którym może odbyć się taka sesja. Często odbywa się to na łonie natury, w okolicy znanego miejsca zabytkowego w mieście, albo jakimś symbolicznym miejscu dla pary. Niekiedy niektóre pary decydują się właśnie na wykonanie sesji narzeczeńskiej w miejscu, w którym się poznały lub wiąże się ono z miłymi i romantycznymi wspomnieniami takimi jak pierwszy pocałunek czy zaręczyny. W ten sposób można na zawsze uwiecznić na zdjęciach ważne dla danej pary miejsce i chwile.

 

Czy warto decydować się na sesję przedślubną?

 

Wszystko zależy tutaj od upodobań i możliwości finansowych każdej pary. Oczywiście jest to dość ciekawa opcja, gdyż przynosi wiele korzyści. Po pierwsze można spróbować swoich sił przed aparatem, dlatego w dniu ślubu nie będziemy czuć się niekomfortowo, a zdjęcia będą lepsze. Po drugie jest to świetna pamiątka na całe życie. A po trzecie co raz więcej pakietów ślubnych u fotografów zawiera już w danej cenie taką usługę, dlatego czemu by nie skorzystać?


 


Powrót

Dodaj komentarz

Powiązane porady ślubne