Porady ślubne:

 


Porady i zwyczaje ślubne / Przygotowanie wesela / Slub i wesele - ciekawe pomysły tańszym kosztem

Slub i wesele - ciekawe pomysły tańszym kosztem

zakochani


Do ciekawych pomysłów, które można wykorzystać na ślubie i weselu są:


- żeby nie generować kosztów, a uatrakcyjnić np. Mszę podczas ślubu zachęcamy do wykorzystania członków rodziny, przyjaciół, którzy będą np. śpiewać psalm podczas mszy lub czytać wybrane Księgi w trakcie Czytania.


- płatki, które będą rzucane na młodych nie muszą być kupione. Można zebrać (jeśli pora roku na to zezwala) odpowiednie kwiaty, np. bez, który pięknie wygląda rzucany na Parę Młodą


- jeśli ma się ograniczony budżet na dekorację, można samemu spróbować przyozdobić salę w świece i podgrzewacze, które dodadzą klimatu na sali.


- świetnym, a nie drogim elementem wystroju może być przyozdobienie sali … w zdjęcia Pary Młodej. Stojące na sztalugach wydrukowane duże formaty zdjęć od razu nadadzą sali indywidualnego charakteru


- jeśli nie chcemy wypożyczać samochodu od firmy, możemy popytać wśród znajomych, czy nie zawiozą ich do ślubu. Nie musi to być koniecznie świetna marka samochodu – widziałam Pary, które jechały do ślubu białym trabantem, żółtą wołgą, zielonym maluchem. Jest to bardzo sympatyczny i oryginalny sposób dotarcia na Ślub.


- jeśli czujemy się na siłach i mamy fach w rękach spróbujmy sami zrobić zaproszenia ślubne. Oczywiście musimy zacząć już o wiele wcześniej, żeby zdążyć na czas, ale myślę, że warto – powinna to być dla Was świetna zabawa i jaka satysfakcja! Podobnie możecie zrobić winietki, karty menu czy księgę gości – potrzeba tylko pomysłu i sprawnych rąk. No i czasu oczywiście.


- kolejna propozycja dla osób o zdolnościach manualnych – zróbcie sami prezenty dla gości ! Mogą to być ręcznie robione figurki z masy solnej zapakowane w tiul, pierniczki z waszymi imionami, które wypieczecie sami, etc. Tu liczy się pomysł, sprawne ręce i … czas.

 

Opracowanie: www.perfectmoments.pl


 


Powrót

Dodaj komentarz

Powiązane porady ślubne