Porady ślubne:

 


Porady i zwyczaje ślubne / Narzeczeństwo / Obrączki ślubne - najnowsze trendy

Obrączki ślubne - najnowsze trendy

Obrączki ślubne

Wybór obrączek ślubnych jest jednym z trudniejszych do dokonania podczas przygotowań do tego najważniejszego dnia. Podjęcie decyzji utrudnia nie tylko fakt, że mamy dostęp do coraz większej różnorodności wzorów, ale również to, że obrączki wybieramy na długie lata.

 

Klasyka

Klasyka zawsze jest w modzie. Proste obrączki bez dodatkowych wzorów i zdobień to gwarancja uniwersalności i ponadczasowości biżuterii. Pewnego rodzaju wariacją na temat klasycznych obrączek są obrączki płaskie. Ich forma jest nieco bardziej nowoczesna, ale nadal klasyczna. Niewątpliwym plusem obrączek klasycznych jest to, że można dowolnie dostosowywać ich rozmiar w przyszłości.

 

Zdobienia

Większość dostępnych wzorów obrączek różni się od siebie kolorem kruszca (żólte, różowe lub białe złoto). Niektóre są jednolite, a inne łączą dwa lub trzy kolory razem. Poza różnymi kolorami, obrączki mogą mieć na powierzchni żłobienia lub rysy. Należy wziąć pod uwagę, że w zależności od ich głębokości, z czasem wzór może uleć zatarciu. w takich wypadkach warto zorientować się, czy jubiler (producent) oferuje również bezpłatną usługę odświeżania obrączek. Głęboko żłobione wzory niestety okazują się często niepraktyczne, ze względu na to, że osadzają się w nich różne drobinki (na przykład piasek, lub resztki produktów spożywczych podczas gotowania). Innym rodzajem zdobienia obrączek ślubnych jest umieszczenie w nich kamieni - najczęściej diamentów.

W zależności od rodzaju zdobienia, mniej lub bardziej ograniczona jest możliwość zmiany rozmiaru obrączki - jest to bardzo ważna kwestia do przemyślenia.

 

Różna obrączka męża i żony?

Coraz częściej pary odchodzą od tradycji, że obrączka męża i żony musi być taka sama. Producenci oferują coraz częściej komplety pasujących do siebie obrączek, z których męska jest nieco prostsza, z ograniczoną ilością zdobień, a damska jest dodatkowo przyozdobiona, na przykład diamentami lub innymi kamieniami. Różnica może również polegać na szerokości obrączki - ten sam wzór może zostać wykonany na obrączce węższej dla Pani i szerszej dla pana lub odwrotnie.

 

Materiał - złoto czy drewno?

Ostatnim krzykiem mody są drewniane obrączki, które jakiś czas temu pojawiły się w sieci. Pomysł jest bardzo oryginalny, obrączki unikatowe, jednak ich trwałość jest zdecydowanie mniejsza, niż tradycyjnych obrączek metalowych. Niemniej jednak, jeśli parze zależy przede wszystkim na ciekawym, niepowtarzalnym wzorze, warto rozważyć taką opcję. W tym wypadku trzeba koniecznie zwrócić uwagę na rodzaj i twardość drewna, z jakiego obrączki zostaną wykonane.

 

Spersonalizowane obrączki

To także opcja dla osób szukających niestandardowych rozwiązań. Tutaj mamy praktycznie nieograniczone możliwości wyboru stopu metalu i ostatecznego wyglądu biżuterii.

Obrączki ślubne są biżuterią, którą wybiera się na całe życie. Warto więc poświęcić temu dłuższą chwilę i przekonać się, jak wiele możliwości jest obecnie dostępnych. Tak osobistą biżuterię trzeba dopasować do charakteru i stylu małżonków. Oczywiście, klasyka sprawdzi się zawsze i do wszystkiego. Nie oznacza to jednak, że należy się do niej ograniczać. Najważniejsze, by ta biżuteria była jedyna w swoim rodzaju!

 


 


Powrót

Dodaj komentarz

Powiązane porady ślubne