Porady ślubne:

 


Porady i zwyczaje ślubne / Narzeczeństwo / Jak określić rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Jak określić rozmiar pierścionka zaręczynowego?

pierścionek zaręczynowy

Przed zakupem pierścionka zaręczynowego, istotne jest określenie jego rozmiaru.

 

Czego nie robić ?

 

Jeśli chcesz swojej ukochanej sprawić prawdziwą niespodziankę i sprawić, żeby naprawdę nie domyśliła się, że planujesz oświadczyny, musisz zmierzyć rozmiar pierścionka w pełnej "konspiracji". Nie warto jednak uciekać się do pewnych tricków, które można wyszukać na wielu portalach, ale które nie sprawdzają się ani trochę. Mierzenie palca nitką, czy też metrem krawieckim jest naprawdę pozbawione sensu. Należy też pamiętać, że nawet jeśli uda nam się "podkraść" jeden z pierścionków ukochanej, żeby mógł on posłużyć za wzór, powinien być noszony na serdecznym palcu prawej dłoni i na niego pasować.

 

Co warto wiedzieć ?

 

Wielu Panów decyduje się po prostu na odwiedzenie jubilera wraz z partnerką, lub też pod innym niż zaręczyny pretekstem próbują nakłonić ją do przymierzenia pierścionka. Warto wiedzieć, że pomiary dokonywane wcześnie rano lub przy dużych upałach, mogą być zupełnie niemiarodajnie - palce są wtedy spuchnięte i nawet pierścionek, który normalnie pasuje, będzie za ciasny. W zależności od rodzaju obrączki pierścionka - czy będzie ona szersza, czy węższa, może się okazać, że różne modele pierścionków będą różniły się odpowiednim rozmiarem o pół rozmiaru czy nawet cały rozmiar. Przymierzając pierścionek warto też sprawdzić jak leży na serdecznym palcu lewej dłoni - to na niego zostanie przełożony po ślubie. Palce lewej ręki są zawsze troszkę mniejsze, co nie zmienia faktu, że zawsze pierścionek powinien przechodzić przez staw z lekkim oporem.


Jak mierzyć pierścionek, żeby określić jego rozmiar ?

 

Nawet w Internecie dostępne są specjalne miarki, które pozwalają określić rozmiar pierścionka. Zastępują one miarkę używaną przez jubilerów w salonach. Miarki te mają charakter graficzny - do narysowanych na planszy kółek wystarczy przyłożyć pierścionek, żeby sprawdzić jakiego jest on rozmiaru. Ważne jest, żeby wiedzieć, że rozmiar pierścionka określa się według wewnętrznej średnicy, nie zewnętrznej. Dostępne są też miarki, które pozwolą na zmierzenie palca, jednak nie można im w stu procentach zaufać, ponieważ pomiar może nie być miarodajny. Jubilerzy polecają też wybór standardowych rozmiarów, jeśli ukochana nie ma na przykład bardzo drobnej dłoni. Jeśli nie możemy zmierzyć pierścionka, najlepiej jest zdecydować się na 11 lub 12-tkę. Oczywiście, wybrany pierścionek można zmniejszyć, albo zwiększyć o rozmiar lub dwa. Warto wiedzieć, że rozmiary odpowiadające tym samym średnicom różnią się między sobą w Europie, Anglii i Stanach Zjednoczonych, jeśli więc chcemy nabyć pierścionek u zagranicznego jubilera, trzeba o tym pamiętać. W internecie dostępne są uniwersalne tabele, które pozwolą przypasować średnicę do rozmiaru pierścionka.Pierścionek nie może być ani za ciasny, ani za luźny. Jeśli jednak wahamy się między dwoma rozmiarami, bezpieczniej jest wybrać ten mniejszy. W przypadku pierścionków wykonywanych u jubilerów na zamówienie, możliwe jest też zazwyczaj wybranie "połówki". Podobne zasady jak przy pierścionkach obowiązują przy wyborze obrączek, warto więc zapamiętać je również później.

 

Szeroka jest oferta pierścionków zaręczynowych Auroria. Warto się z nią zapoznać i znaleźć pierścionek idealny dla ukochanej osoby.

 


 


Powrót

Dodaj komentarz

Powiązane porady ślubne