Porady ślubne:

 


Porady i zwyczaje ślubne / Moda ślubna / Jak ładnie wyglądać i dopasować się do Panny Młodej, czyli modowe dylematy druhny

Jak ładnie wyglądać i dopasować się do Panny Młodej, czyli modowe dylematy druhny

Świadkowa zazwyczaj ma niemałe dylematy, jeśli chodzi o dobór ubioru. Jak wybrać suknię, która jednocześnie będzie ładna i dobrze pasująca do kreacji Panny Młodej, a zarazem jej nie przyćmiewająca? Okazuje się, że dokonanie tego wyboru nie musi być wcale szczególnie trudne, jeżeli zastosujesz się do rad opisanych w tym artykule.

 

Dopasuj się do Panny Młodej

 

Wybór sukni dla druhny w gruncie rzeczy nie powinien być bardzo wymagający, bo wręcz nie wypada, by zajmowała się tym sama! Ubiór druhny musi w końcu pasować do sukni Panny Młodej, dlatego ta druga powinna koniecznie pomóc świadkowej w doborze sukni. Bez wkładu Panny Młodej ciężko będzie o to, by stroje ze sobą współgrały. Z drugiej strony jednak suknia druhny musi pasować nie tylko do stroju Panny Młodej, ale i ślubnych ozdób i dodatków, co czyni kwestię nieco bardziej złożoną.

Kolor ślubnych dekoracji powinien dyktować barwę sukni druhny. Zazwyczaj utrzymane są one w delikatnych, radosnych kolorach, dlatego najbezpieczniejszym wyborem dla druhny będzie niewątpliwie lekka suknia utrzymana w pastelowych barwach. Warto też będzie dobrać do niej dekoracje podobne do tych, które będzie nosić Panna Młoda, choć oczywiście nie powinny być one większe i bardziej efektowne niż te, które będą zdobić gwiazdę wieczoru. To jest zresztą zasada, której warto się trzymać także przy doborze sukni - kreacja powinna być gustowna, ale pozbawiona jakiejkolwiek przesady.

Jeśli chodzi o kolor sukni ślubnej, właściwie najłatwiej jest powiedzieć, czego na pewno trzeba się wystrzegać. Z oczywistych względów odpadają biel i kolory do niej zbliżone (na przykład ecru czy jasna szarość), tak samo jak czerń, która nie kojarzy się w naszej kulturze z radosnymi okazjami. Dobrym pomysłem w większości przypadków nie będą również barwy ciemne, takie jak na przykład głęboka czerwień, chociaż czasami zdarza się, że tego wymaga panna młoda - a wiemy już przecież, że jej słowo jest w tej materii święte!

 

Kwestia kroju

 

Gdy już rozwiązaliśmy sprawę koloru kreacji, teraz będzie trzeba jeszcze zastanowić się nad krojem. Tutaj można również skonsultować się z Panną Młodą, jednak zazwyczaj możemy pozwolić sobie na pewną swobodę - oczywiście w granicach rozsądku i dobrego smaku. Na weselu generalnie sprawdzają się zwiewne sukienki, które zapewniają dobrą swobodę i przede wszystkim pasują do radosnego charakteru uroczystości. Suknia nie powinna być oczywiście za krótka - najlepiej jeśli sięga tuż przed lub tuż za kolana - i mieć obfitego dekoltu ani odsłaniać ramion (jeżeli suknia jest na ramiączkach, ramiona możemy osłonić na przykład bolerkiem).

Nie oznacza to oczywiście, że nie warto zastanowić się, jaki krój sukni będzie pasował do naszej figury. Zarazem też trzeba pamiętać o obowiązkach druhny, dlatego należy wybrać sukienkę, która w jak najmniejszym stopniu krępuje ruchy. Jeżeli zastosujemy się do tych zasad, na pewno uda nam się znaleźć suknię, która będzie strzałem w dziesiątkę!

 

W przygotowaniu artykułu pomogła strona vividstore.pl.

 


 


Powrót

Dodaj komentarz

Powiązane porady ślubne