Porady ślubne:

 


Porady i zwyczaje ślubne / Miesiąc miodowy / Kierunki podróży poślubnej - Wenecja

Kierunki podróży poślubnej - Wenecja

Wenecja

Zastanawiasz się nad wyborem kierunku podróży poślubnej? W takim razie weź pod uwagę malowniczą Wenecję.

 

Zarówno ślub, jak i wesele stanowią uroczystość, która związana jest z ogromną ilością różnego rodzaju zwyczajów. Rzucanie ryżu i monet po wyjściu z kościoła, powitanie chlebem, pierwszy taniec czy podziękowania dla rodziców to jedynie nieliczne z nich. Kolejnym, niezwykle miłym zwyczajem jest oczywiście podróż poślubna. Zanim jednak przystąpicie do pakowania walizek, w pierwszej kolejności dobrze zastanówcie się nad wyborem kierunku podróży. Gdzie w podróż poślubną? Dokąd warto się udać? Miejscem, które z całą pewnością Was nie zawiedzie, jest tajemnicza i pełna magii Wenecja.

 

Dla kogo Wenecja?

 

Położona na północy Włoch Wenecja to miasto, które nigdy nie śpi. Komu polecamy udać się w podróż poślubną do Wenecji? Przede wszystkim parom, które kochają sztukę i kulturę, a także zapalonym miłośnikom historii. Swoje miejsce bez wątpienia znajdą tu również osoby o duszy pełnej romantyzmu. Jak wspominaliśmy, Wenecja posiada w sobie swego rodzaju magię, którą wyczuwa się natychmiast po przekroczeniu granicy miasta. Jeśli więc kochacie mistycyzm, to klimat miasta z całą pewnością przypadnie Wam do gustu.

 

Co zobaczyć?

 

Ilość zabytków znajdujących się w Wenecji jest wręcz przytłaczająca. Niemniej jednak istnieją obiekty stanowiące swego rodzaju „must have”, a więc miejsca, które po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy.

 

Bazylika św. Marka – Święty Marek jest patronem Wenecji. W Bazylice jego imienia złożone zostały bowiem jego relikwie. Sam budynek wzorowany był na kościele Dwunastu Apostołów w Konstantynopolu. Ma on więc kształt krzyża greckiego z pięcioma kopułami wzniesionymi na linii jego ramion. Bazylika zdobiona jest niezliczoną wręcz ilością ozdób, które potrafią przyprawić o istny zawrót głowy. Z uwagi na liczne, znajdujące się w oknach witraże, na marmurowych ścianach i posadzkach nieprzerwanie można oglądać niezwykłą grę świateł. To jedyne w swoim rodzaju miejsce, które po prostu trzeba zobaczyć.

 

Gallerie dell’Accademia – to z kolei punkt obowiązkowy dla wszystkich miłośników sztuki. Muzeum prezentuje głównie zbiory malarstwa weneckiego od XIV do XVIII wieku. Znajdziemy tu takie słynne dzieła sztuki jak m.in. „Człowiek witruwiański” Leonarda da Vinci, „Procesja Krzyża Świętego na placu św, Marka” i „Cud przy Ponte San Lorenzo” Gentile Bellini’ego czy też „Przyjęcie ambasadorów”, „Cud Krzyża Świętego na moście Rialto” i „Sen św. Urszuli” autorstwa Vittore Carpaccio.

 

Most Westchnień – a teraz coś dla prawdziwych romantyków. Most Westchnień to najpopularniejszy w Wenecji i zarazem jeden z najbardziej znanych mostów na świecie. Został on zaprojektowany przez Antoniego Contino. Sam most łączy pomieszczenia I piętra Pałacu Dożów z budynkiem nowego więzienia (Prigioni Nuove). A skąd tak charakterystyczna nazwa? Wszystko za sprawą XIX-wiecznych romantycznych pisarzy. To właśnie oni utrwalili w wyobraźni mieszkańców Wenecji obraz przechodzących przez most skazańców, którzy tęsknie wzdychali do ukochanych pozostających na wolności.

 

Jak widać Wenecja jest miastem pełnym atrakcji i historii. Jeśli więc w waszych planach jest romantyczna podróż poślubna, oferty miasta z całą pewnością sprostają waszym wymaganiom. Więcej inspiracji do podróży poślubnej warto poszukać na portalu wesele.com.pl

 


 


Powrót

Dodaj komentarz