Porady ślubne:

 


Porady i zwyczaje ślubne / Ceremonia ślubna / Kwartet smyczkowy na ślub i wesele

Kwartet smyczkowy na ślub i wesele

baltic-string-quartet-stadion-energa

Ślub to zdecydowanie jedna z najważniejszych chwil w życiu każdego człowieka. Dlatego też warto zadbać o każdy szczegół tego wyjątkowego dnia. Szczególnie duże znaczenia ma wówczas odpowiednia oprawa muzyczna. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się kwartety smyczkowe, które świetnie sprawdzają się nie tylko podczas ślubów kościelnych i cywilnych, ale i ślubów humanistycznych.

 

Ślub humanistyczny

 

Ślub humanistyczny jest stosunkowo nową formą zawierania związków małżeńskich, która coraz częściej zastępuje tradycyjną ceremonię zaślubin. Dzięki temu można przygotować uroczystość w takim stylu, który najbardziej pasuje parze młodej. W tym przypadku duże znaczenie ma odpowiednia dobrana dekoracja oraz muzyka właśnie. W końcu nic tak nie wpływa na ludzkie emocje jak nastrojowa i romantyczna oprawa muzyczna. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się kwartet smyczkowy.

Doświadczony, profesjonalny kwartet smyczkowy jest w stanie stworzyć niezapomniany i niepowtarzalny klimat. Warto przy tym szukać profesjonalistów, którzy posiadają odpowiednie doświadczenie i wykształcenie w kierunku muzyki. Okazuje się, ze repertuar ślubny wcale nie jest ubogi, a wręcz przeciwnie. Tymczasem dobrze dobrane utwory gwarantują stworzenie niepowtarzalnego nastroju. Kwartet smyczkowy zagra nie tylko marsz weselny Mendelssohna, ale i wiele innych utworów m.in. Arię Jana Sebastiana Bacha, Humoreskę Antoniego Dvoraka czy Alleluja George'a Haendela. Wszystko to po to, aby każdy uczestnik ślubu był zadowolony i znalazł coś odpowiedniego dla sienie.

 

Obiad weselny

 

Kwartet smyczkowy doskonale sprawdza się na wspomnianych już ślubach humanistycznych i nie tylko. Wiele osób decyduje się na taką oprawę muzyczną również w czasie uroczystego obiadu weselnego. W przypadku ślubów cywilnych występ rozpoczyna się już na 15 minut przed uroczystością. Para młoda może oczywiście zdecydować, jakie utwory mają zostać zagrane. Wcale przy tym nie trzeba ograniczać się do klasyki. Dobre wybrany kwartet smyczkowy na życzenie jest w stanie zagrać nawet ulubiony moty przewodni z serialu czy filmu.

 

baltic-string-quartet-stadion-energa

fot. balticquartet.com

 

Tradycyjny ślub kościelny

 

Kwartet smyczkowy to również świetnie rozwiązanie podczas tradycyjnego ślubu kościelnego. Wówczas występuje on w zależności od uwarunkowań technicznych oraz życzenia samych narzeczonych przy prezbiterium lub na chórze. Również i w tym przypadku można postawić na sprawdzoną klasykę lub wybrać inne utwory. Kwartet smyczkowy sprawia, że uroczystość przebiega w wyjątkowo nastrojowym klimacie, co pozostaje w pamięci na długo. Muzyka nie milknie również w czasie składania życzeń parze młodej przez gości, co dodatkowo umila ten czas.

Nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej osób stawia właśnie na kwartet smyczkowy w dniu ślubu. Dzięki temu ta chwila staje się naprawdę magiczna i niezapomniana.

 


 


Powrót

Dodaj komentarz